Zdravím vospolok.

Začnem na rovinu, na túto stránku som sa prihlásil lebo chceme si s priateľkou postaviť RD. Problémom sú samozrejme financie, konkrétne chcel by som ich obmedziť na 40tis EUR, aby som to potiahol do extrému tak je to vrátane vybavenia. Vzhľadom na to, informácie z tejto stránky budem skôr ťahať ako prispievať chcem sa opýtať na váš názor, negatívne odpovede samozrejme neberiem :) Chcem si svoj dom postaviť pokiaľ sa dá svojpomocne.

Moje predstavy:

Materiál - v maximálnej možnej miere prírodný čiže drevo (u nás je ho požehnane), kameň, slama (?).

Rozmery, Poloha - ideál by bol 100štvorákov, chcem využiť aj podkrovie. Situovaný má byť na dedine (okrem iného aj kvôli cien pozemkov, ideálne Poráč - ak neviete vygoooglite), niekde na svahu, kockaté domy na štvorcovom vodorovnom pozemku nie sú podľa môjho vkusu.

Vzhľad - kombinácia starého aj nového, bývam na dedine takže tradičné ľudové veci su môjmu srdcu blízke, ale v maštali bývať zase nechcem. Z bungalovu, kockatých miestností a všetkého všedného mám migrénu, dom musí byť určite originálny. 

Životnosť - ako to povedať, nech ma prežije

Na koniec ešte, chcem aby bol môj dom nízkoenergetický resp. pasívny.

Som zvedavý na vaše odpovede :)

Zobrazenia: 10657

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

Murovaný dom nechcem riešiť, namotal som sa na dom od p.Svobodu a toho sa držím.

Pozemok nemám, do úvahy pripadá niekoľko možností.

Ohľadom zariadenia domu súhlasím, páčia sa mi staré nábytky v modernejšom prevedení, navyše mám okolo seba veľa stolárov a ľudí čo s drevom pracujú.

Ak sa však vrátim k domu od p.Svobodu, najviac na celom projekte ma odrádza použitie zemného registra, stále mám pocit, že po xyz rokoch mi tam začnú kapať potkany, nahromadia sa plesne a pod. Je to zaujímavé riešenie ale nie je podľa mňa dotiahnuté do konca hlavne čo sa týka hygieny a údržby.

zemný register je síce principiálne zaujímavé riešenie ale zrejme technologické zvládnutie a prevádzka ešte nie sú dotiahnué, lebo poznám už viacerých, čo ho majú a vyjadrujú sa, že by ho už po druhý krát nerobili a nepoužívajú ho. Ja som ho tiež vypustil zo svojho konceptu. čím jednoduchšie riešenie tým lepšie.

Presne toto myslím, že ho pri stavbe domu použijem a po rokoch nevyužijem. Existujú ešte ďalšie alternatívy?

ak nemáte pozemok tak nemôžte stavat to vám urad nepovoli volat tu vašu stavbu rodinny dom musite byt vlatnik al najomna zmluva na 50 rokov to je nedobre riešenie

Nejdem stavať zajtra :) ešte sme sa s priateľkou nepobili (rozumej nedohodli) v ktorej rodnej dedine budeme bývať, v lete dokončí školu a pustíme sa do toho...

Keby som bol vedel čo obnáša prerábať murovaný dom, tak som mohol zvoliť to, že si dám postaviť nízkoenergetický. Robila firma Hedostav takýto dom bratrancovi pred 3 rokmi a je to čosi skvelé. Náklady sú síce vyššie, ale všetko mu spravili oni za rozumnú cenu a spotreba na energiách je úžasná. Pomaly sa im vracajú náklady a vedia si aj pekne našporiť na dovolenku, kdežto ja stále šporím aby som tu zmenil okná, to zrekonštruoval schody, tu nedajbože strecha začne zatekať ...

... zaujímavá diskusia ... pišem síce pár mesiacov po funuse, ale skúste si vygoogliť Mika Reynoldsa, architekta - to je už iné kafe, ale paráda - možno Vás zaujme ...

Dlho som nebol v tejto diskusii, čo som ju založil sa mi niektoré moje predstavy v hlave utriasli, momentálne riešim pozemok a financie, v priebehu roka sa hádam dostanem aj k projektu domu.

Samozrejme že pána Reynoldsa a jeho earthship poznám. Je to zaujímavý projekt ale čím viac som ho študoval musel som sa prikloniť k názoru, že nie je práve najvhodnejší pre naše klimatické podmienky. Čo viem jeden známy sa do toho pustil tak sa každopádne musím pozvať na kávu ako to u neho vyzerá :)

fi-ha, to by som si pozrela ... hodíte potom pár fotiek?

Pasivny originalny dom na svahu so zelenou strechou za 40tis. urcite nepostavite ani svojpomocne.

MOZNO HLINENY

Túto zaujímavú radu. Tak zrovna okna boli pomaly to najlacnejsie z domu... na jednopodlazny dom (6 velkych okien 150x150cm, 5 malych - wc, kupelka, schody atd + 2x francuzske okno - jedno otvaracie doboku - drahe) aj s vchodovymi http://oknoplast.com.cz/dvere nas stali tusim 7 tisic eur.

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

 -----------------------------------

Udalosti

Sponzorský odkaz:

stavební komunita poskytuje prostor pro výměnu informací souvisejících se stavebnictvím, architekturou a designem.

 

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt.

Výhodný predaj bytov Bratislava ponúka developer FINEP v rámci projektu Jégého alej IV!

Klimatizácie Daikin

Pri výbere klimatizácie dajte na kvalitu. Vyberte klimatizáciu Daikin.

© 2018  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby