Potreboval by som radu. Rekonštruujeme si tak vo väčšom starší zdedený domček a keď stihneme tak možno toho roku alebo na druhý rok by sme menili okná. Tu sú také staré drevené, čo nič už ani netesnia a nemyslím si, žeby sa dali zachrániť. Chceli by sme drevené eurookná, takže sa spýtam tých čo ich majú. Ako sa staráte o drevené? A tesnia ako plastové proti hluku, lebo sme na takej frekventovanejšej ceste.

Zobrazenia: 482

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

Dobrý deň pán Pastier, pred časom tu bola zaujímavá diskusia ohľadom typov okien a tu je odkaz kde by ste mohl začať : http://stavebnictvo.sk/forum/topics/plastove-verzus-eurookna . Prípadne skúste pridať pár fotografií okien v akom sú stave.

Naši majú eurookná a myslim, ze otec kupuje nejake extra pripravky na cistenie, su pekne, maju ich ale kratko, tak neviem este povedat co bude. My sme si dali plastove ale s imitaciou dreva, vyzeraju ako drevene a sme spokojní tiež s nimi...vysli nas lacnejsie ako ich drevene

No takto prekabátiť systém a dať si plastové s imitáciou je dobrý ťah. No a určite že vyšli lacnejšie, lebo drevené sú dosť drahé. Ak nepočítam hliníkové, tie sa mi do domu nepáčia veľmi, jedine ak niekto má také veľké presklenené priestory tak vtedy viem že sa dávajú. A vy ste si odkiaľ kupovali ak sa smiem spýtať? Nech si popozerám referencie a mám väčší rozhľad keďže už som tu mal tip na jednu.

... dobrý deň, chcem Vám vrele odporúčať drevené okná, máme ich už 5 rokov, zatiaľ sme žiadnu údržbu nerobili, nakoľko vyzerajú ako nové. Ideálne je osadenie izolačného trojskla, nakoľko tým úplne vylúčite orosovanie okien. No a výrobcu by som si vyberala podľa referencií, predpokladám, že ich životnosť ovplyvní okrem kvality prevedenia aj kvalita povrchových lakov. My sme boli spokojní s firmou Rafaelwin Bijacovce - nakoľko vidím, že ste Košičan, máte to blízko ...

Ďakujem za radu a názor. Ako aj mne sa páčia drevené, no a firmu jasné že podľa referencii. Nedal by som si hocijaké.

Mali sme kontakt od známych na jednu firmu, čo im menila okná aj dvere, popozerali sme si ich na nete, tak sme zašli pozrieť v showroome v KE firmy ProfilNet, tam sme si vybrali, poinformovali nás čo a ako, čo sa nám hodí a čo je kvalitou výhodné a vybrali sme si Gealan. Od tej istej firmy si dali aj naši do domu ale eurookná.

Stretol sa s firmou. V mojej rodine sa kúpil len taký http://oknoplast.sk/sk/okna a doteraz všetci sú šťastní:)

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2019  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby