Povodna omietka funkcionalistickeho RD je betonova s kamienkami. Ako najlepsie zateplit RD v pamiatkovej zone a zachovat povodnu omietku? Dakujem

Zobrazenia: 1090

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

Najlepšie je v takom prípade nezatepliť, zatepľovanie z vnútornej strany priamo na murivo je málo účinné a rizikové - je nutné vypočítať maximálne možnú hrúbku zateplenia z vnútornej strany a aj tak hrozí riziko porúch. V takom prípade je lepšie vybudovať zdvojenú stenu s prevtrávaním dutiny do exteriéru alebo použiť len na stranu int. tepelnoizolačnú omietku.

Dakujem. Ext.- nemozne postavit dalsiu stenu, neovolia to pamiatkari. Int.- aku tepelnoizolacnu omietku si myslel? poradis konkretne? Dakujem velmi pekne

termo omietka

novu stenu som myslel zo strany  interieru, napriklad nejaku zateplenu SDK priečku alebo inak vyriešenu lahku stenu so zateplenim. tak aby bolo umoznene prevetravanie do exterieru .

Zateplenie zo strany interieru so vzduchovou medzerou a parozabranou . Potrebné vypracovať podrobny teplotechnický výpočet a navrh riešenia detailov napojenia parozabrany na konstrukcie.

dakujem, celkom jednoduche riesenie.

no rozhodne nie je jednoduche a bez rizika - potrebne riadny teplotechnicky vypocet a tym nemyslim navrh na U a R ale bilanciu vlhkosti počas roka a riziko vzniku plesni tiez poriadny navrh detailov napojenia parozabrany lebo potom je to zateplenie na skodu. Teplotechnicky vypocet ti urci maximalnu moznu hrubku zateplenia (nie minimalnu potrebnu) je to ine ako ked navrhujes zateplenie z exterieru. 80 % takto zateplenych stien po par rokoch zaplesneie lebo su spravene a navrhnute zle.

Doporucis mi na to nejaku firmu ktora sa tymto specializuje? 

Zateplenie z vnútra neprináša požadovaný efekt nakoľko môže mať malúu hrúbku. Pokiaľ fasáda nieje komplikovaná, je potreba objekt nafotiť a utepliť z vonká a obnoviť pôvodný vizuál objektu.

Dokonalé, bezchybné, cenovo dostupné, vnútorné zateplenie je ThermoSilit - www.trademat.sk. Bez rizika plesní, ba naopak existujúce plesne zničí. Nekonečne dlhá životnosť. Veľa ďalších výhod pri vnútornom použití. Vnútorné zateplenie sa nepoužíva, lebo sme doteraz nemali vhodný stavebný materiál. Minimálna hrúbka je 1cm a maximálna hoci aj 20cm. Čím viac, tým lepšie. Z hľadiska financí ale hlavne z hľadiska zdravého bývania je vnútorné zateplenie podstatne výhodnejšie ako vonkajšie. Vonkajšie zateplenie urobiť v hrúbke podľa návodu výrobcov(odporúča sa 3 alebo 4cm) a na hrúbke vnútorného zateplenia nešetriť.

tu stranku mi neide nacitat

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

 -----------------------------------

Udalosti

Sponzorský odkaz:

stavební komunita poskytuje prostor pro výměnu informací souvisejících se stavebnictvím, architekturou a designem.

 

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt.

Výhodný predaj bytov Bratislava ponúka developer FINEP v rámci projektu Jégého alej IV!

Klimatizácie Daikin

Pri výbere klimatizácie dajte na kvalitu. Vyberte klimatizáciu Daikin.

© 2018  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby