Ahojte

Chcem sa opýtať na praktické skúsenosti a rady s čím zatepliť bungalov o pôdorysnej ploche cca 100m2. Či ísť cestou sivého polystyrénu, alebo min vlny, poprípade niečo nové konope atď

Rovno poviem, že biely polystyrén nechceme.

Prosím ak niekto vie, nech napíše aj rozdiel v spotrebách materiálu (lepidlo, kotvy atď ) a v pracnosti vyhotovenia.

Za každú radu vopred ďakujem.

 

 

Zobrazenia: 12234

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

Jedna vec je o tom čítať a druhá vec je prax. Ale nejdem nikoho prehovárať ani nútiť do fólie. Referencie hovoria za všetko. Okrem toho tento materiál nie je pre každého. Niekto si kúpi škodovku, niekto zas audinu. Podľa toho na čo má a načo si cení to v čom bude jazdiť. Jedna vec je cena a druhá hodnota.

V tabuľke treba meniť aj priemerný nárast cien za energiu. Nerobili to soudruzi z NDR.

Doporučujem pozorne preštudovať stránky www.lupotherm.eu

ale prosimvas... porovnavate tepelnotechnicky takmer zhodne varianty, az na tu izolaciu podlahy, ktora uz neviem preco nieje v tom polystyrenovom variante tiez, ked ste nieco chceli porovnavat... a bunka s foliou vam vyjde v spotrebe energie o 80% lepsie ako bunka zateplena 200vkou mineralkou a 160 eps. Tak tomu uz hovorim fakt zazrak. Tu stranku som si pozrel... radsej si prestudujte ten vas excel a opravte si tu usporu za 20 rokov.

zázraky sa dejú

teraz neviem ci len:

1.nieste informovany o tom co predavate, alebo

2.zamerne klamete ludi, alebo len

3.neviete pocitat a ten excel robil niekto komu je jedno co mu to vypluje.

ten treti pripad by Vas ospravedlnoval a v tom pripade si kludne kupte ufo prezlecene za audinu s jazdnymi vlastnostami skodovky

http://www.lupotherm.eu/images/in_situ.pdf

http://www.lupotherm.eu/cs/porovnavaci-mereni

aj na tych linkoch nieje sice vsetko s kostolnym poriadkom, ale aspon tam zavadzaju len o 20%

ked si ich prestudujete, tak ako ste mi odporucali, tak uvidite ze folia vam oproti standardnemu zatepleniu:

-pri tych drevenych budkach ktore na obrazku pre istotu ani poriadne nieje vidiet usetri asi 12% energie (a to neviem ci je zaizolovana podlaha)

-pri drevostavbe kde z obrazku tiez nieje jasne co je to za stodolu 5%

- a pri dome z betonu ste s foliou v miernej strate, aj ked tu si zas mozme povedat, ze vraj bola vnutorna teplota nastavena o 2 stupne nizsia.

ak tie dva varianty raz seriozne porovnate, myslim ze vam vyssia uspora nevyjde.

Takze tolko z mojej strany k zazrakom pri lupotherme

Len sirte taketo clanky dalej http://magazin.obyvatele.cz/doporucujeme/208-gigatherm-difuzne-otev... a okrem obchdnej inspekcie na ten lupotherm poda zalobu aj zdruzenie pre vyrobu polystyrenu :) mne to moze byt v podstate jedno, ale mali by ste vediet, ze vacsina chyb spojenych s nepriaznivou bilanciou skondenzovanej vlhkosti je sposobena odbornikmi, ktory toho o zateplovani vela nevedia. Ak dodrzite technologicky predpis a skladbu certifikovaneho ETICS systemu a spravite odborne sposobily vypocet, nieco take ako v clanku sa moze stat len ak sa zanedbalo este nieco dalsie. Ked budete mat lupothermom zateplenych tolko domov ako je zateplenych polystyrenom a budete mat rovnake percento chyb, potom vam zatlieskam. dajte tu vasu foliu do ruky nejakemu kucharovi, ktorych bezne najdete zateplovat panelaky a poviem vam co sa stane. Nalepi lupotherm rovno na fasadu bez rostu a ludia sa nebudu stacit divit co sa to s ich domom deje. Jedna vec su vlastnosti vasej folie o ktorych sa s vami nehadam, druha vec su tie nezmyselne 80%ne uspory oproti zateplovaciemu systemu s rovnakymi t.i. vlastnostami.

K tomu excelu vam poviem asi tolko.... nieje urceny na prepocet uspor. Aj ked asi viete o tom kto ho robil, zrejme vam nepovedal ze sfalsoval ceske vypocty http://www.lupotherm.eu/ke_stazeni/Navratnost.pdf Pozrite sa hlavne konkretne na 20% spotrebu energie v ceskom variante a 12%spotrebu v slovenskom(vami ponukanom exceli v predoslych komentoch). Pri 50% spotrebe ETICS variantu vychadza pomer 50/12 ako 100/24 cize lepsi o 76%. Pisem vam to takto polopate, lebo uz neviem comu ste schopny rozumiet. Nehovoriac ze ten povodny excel bol robeny (tiez velmi zle) zrejme pre konkretny pripad prveho variantu z tabulky kde im meraniami vysla oproti ETICS uspora 28% http://www.lupotherm.eu/images/in_situ.pdf a tu jednak nejde o beznu stavbu ale len o nejaku drevenu budku a navyse vo variante ETICS zrejme zamerne nezateplili podlahu a vymena okien tiez vyrazne prispela k znizeniu potreby energie. Cize lupotherm sa zdaleka nepodiela 80% na znizeni potreby tepla.

 Moja skúsenosť s vatou- komín zateplený 4cm na tom omietka,končí to asi pol metra pod úrovňou krytiny.Počas dlhých dažďov premokne omietka a z vaty kvapka voda.

No dost strohe informacie, a aj zavadzajuce - preco zateplit komin a preco zrovna 4cm? premokne omietka? to je aka? no a z vaty moze kvapkat voda to suhlasim, ale skor by som sa priklonil k prispevku Martina Rovnaka o tom ze niekto nieco sfusoval.

 Komín som zateplil,lebo som chcel odstrániť tepelný most(betonové tvárnice).Omietka je obyčajná vonkajšia plus penetrácia proti vlhkostí.Tie detaily sú ok strechár mi to otvoril a nad fóliou to bolo suché,skrátka to ťahala ta omietka plus vata.Moje rozhodnutie je strhnúť to zateplenie a dať tam lepšiu omietku.

Nerad by som zavadzal aj ja trebalo by to spocitat, komin som este neposudzoval, ale 4cm vata je problematicka aj pri klasickej konstrukcii pri posudzovani na kondenzaciu vodnej pary, pri komine kde je dnu vysoka teplota kde priamo dochadza ku kondenzacii vplyvom rychleho ochaldzovania + stena komina je betonova tvarnica malej hrubky, kludne moze dochadzak ku kondenzacii vodnej pary niekde vo vnutri vaty a ktomu obycajna omietka myslis vapennocementova?? + penetrak proti vlhkosti - penetrak nieje povrchova uprava a stukova omietka sa musi v exterieri natriet fasadnou farbou aby bola odolna voci poveternostnym vplyvom, cize je tu viacero dovodov ktore mozu viest k vyslednemu problemu.

Ja by som Vám doporučil produkt NCHZ Nováky, ide o suchý lamelový produkt siding s vatou akú chcete ...

Záleží na finančných možnostiach. Montáž si prevediete sami bez problémov ...Máte v ponuke niekoľko farieb, aj pastelových pokiaľ máte záujem o širšiu paletu.

informačný web : http://www.siding.sk/pages/clist.html

© 2024  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby