Porovnanie hliníkovej a plastovej mriežky

Určite ste nad tým premýšľali, keď ste plánovali realizáciu Vašej strechy, aké vetracie mriežky použiť.  Je prirodzené, že každý chce pri stavbe alebo rekonštrukcii strechy ušetriť. V takom prípade príde aj na rad výber vetracích mriežok. Mnohí pokrývači majú skúsenosti s tým, že vetracie mriežky poškodia hlodavce a tak vniknú do priestoru strechy. A to je aj hlavným argumentom, prečo použiť na streche hliníkové vetracie mriežky. Tie sú vyrábané  v prírodnom hliníku, ale aj v obojstrannom farebnom prevedení v kombinácii červená-čierna a hnedá-biela. Výhodou je hranaté dierovanie, ktoré zabezpečuje dostatočné prevetrávanie strechy, a vďaka úzkym dieram sa zabráni vzniknutiu škodcov a hmyzu do priestoru strechy. 

Podľa DIN 4308 časť 3 (nemecká norma na strechy) pri dĺžke strechy 10m nesmie byť prevetrávanie nižšie ako 200 cm2/bm. V našich podmienkach to znamená, že výška kontralaty by mala byť minimálne 6 cm. Bežne sa síce používajú kontralaty výšky 5 cm, ale to nie je až také veľké pochybenie.

Viac informácií o cenách nájdete priamo v našom e-shope

Z hliníkových mriežok je možné urobiť aj L – PROFIL. Tým zabezpečíte, že mriežka je po celej dĺžke stabilná a nebude sa vlniť. Má to najmä estetickú výhodu. Ak ju ale zabudujete do strechy podľa doleuvedeného obrázka, zväčšíte prevetrávací otvor, získate väčšiu prevetrávaciu plochu odvetrávaného priestoru. Veľmi to oceníte najmä v  lete, keď je potrebné strechu o to viac odvetrávať.

Podľa DIN 4308 časť 3 (nemecká norma na strechy) pri dĺžke strechy 10m nesmie byť prevetrávanie nižšie ako 200 cm2/bm.

Vetracia mriežka priestoru kontralát v priestore pri odkvape

Pohľad na vetraciu mriežku

Prehľad vetracích mriežok

Podľa DIN 4308 časť 3 (nemecká norma na strechy) pri dĺžke strechy 10m nesmie byť prevetrávanie nižšie ako 200 cm2/bm.

Nezabúdajte, že výhodou hliníkových mriežok je hranaté dierovanie, ktoré zabezpečuje dostatočné prevetrávanie strechy, a vďaka úzkym dieram sa zabráni vzniknutiu škodcov a hmyzu do priestoru strechy. 

Ďalšie informácie sú na www.marcus.sk alebo na tel.: +421 907 565 301

Zobrazenia: 11

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2019  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby