Leto plné rekordov, ktoré sme tento rok zažili, dalo zabrať každému z nás. Vysoké teploty, sucho i silné búrky sa podpísali aj na prostredí, v ktorom žijeme. Prudké zmeny počasia totiž vnímajú aj drevené okná. Doprajte im po lete výživnú kúru, a ony sa vám odmenia dlhotrvajúcim krásnym vzhľadom.

 

O kráse a prirodzenosti drevených okien sa toho popísalo už veľa. Okrem svojich výborných tepelnoizolačných vlastností vylepšujú aj estetickú stránku interiéru. A ak sa o ne správne postaráte, vydržia vám desiatky rokov.

 

Nepodceňujte údržbu drevených okien

Keďže drevo je prírodný materiál, nemali by ste v jeho prípade zabúdať na pravidelnú údržbu. I keď to znie ako práca navyše, v praxi oknám navyše venujete len niekoľko minút ročne. „Zákazníci by mali dodržiavať pravidlá údržby drevených okien, o ktorých ich informuje výrobca. Stáva sa nám totiž, že majiteľ počas rokov vôbec nepoužíva ošetrovaciu sadu. Povrchová úprava môže skrehnúť a už si neplní stopercentne svoju funkciu,“ vysvetľuje Ľubomír Svetlík zo spoločnosti Mirador. Odporúča nepodceňovať povrchovú úpravu okien a radšej niekoľko minút ročne obetovať ich údržbe. „Keď zákazník nepoužíva ošetrovaciu sadu, povrchová úprava sa ničí až do takej miery, že je potrebné použiť obnovovací náter. Ten je v porovnaní so zakúpením ošetrovacej sady niekoľkonásobne finančne nákladnejší,“ dopĺňa Ľubomír Svetlík. Údržbu okien možno spojiť s umývaním okien; po tom, ako umyjete rámy, ich môžete utrieť špeciálnym prípravkom. Treba tak urobiť dvakrát ročne; na jar a na jeseň, ako prípravu na extrémnejšie poveternostné podmienky.

 

Dlhšiu životnosť okna ovplyvní aj starostlivosť o obvodové kovanie

Tá však spočíva v jeho premazaní raz ročne – avšak na to myslite už po osadení okien. Počas stavebných prác sa stále v stavbe víri prach a drobné čiastočky, ktoré sa usádzajú na kovaniach okien a dverí. Stačí ich preto premazať plastickým mazivom v spreji.

 

Nenáročnosť údržby okien vás prekvapí

Aj keď si drevo vyžaduje o niečo viac času, ako iné materiály, báť sa ho nemusíte. Drevo prinesie do vášho interiéru nezameniteľný zážitok; nech je zariadený moderne a minimalisticky alebo v historickom štýle.

 

Viac informácií na www.mirador.eu

Zobrazenia: 41

Komentáre k tomuto článku sú uzavreté

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

 -----------------------------------

Udalosti

Sponzorský odkaz:

stavební komunita poskytuje prostor pro výměnu informací souvisejících se stavebnictvím, architekturou a designem.

 

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt.

Výhodný predaj bytov Bratislava ponúka developer FINEP v rámci projektu Jégého alej IV!

Klimatizácie Daikin

Pri výbere klimatizácie dajte na kvalitu. Vyberte klimatizáciu Daikin.

© 2018  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby