Počas leta vzniká väčšie riziko vlámaní a krádeží, keďže zlodeji chcú využiť neprítomnosť majiteľov. Poradíme vám, ako predísť sklamaniu po návrate z dovolenky. 

Pri návrate z dovoleniek vo väčšine ľudí rezonujú príjemné pocity, ktoré však vedia narušiť stopy po nechcenej návšteve. Zlodeji majú rôzne praktiky, vďaka ktorým počas leta zisťujú, či sú alebo nie sú majitelia doma. Dopomôcť k týmto zisteniam im môžu napríklad aj sociálne siete.

 

Kombinácia bezpečnosti a dizajnu

Už pri plánovaní novostavby alebo rekonštrukcie sa treba zamyslieť nad ochranou súkromia a bezpečnosťou domu. Obohatiť o bezpečnostné prvky možno, okrem iných častí domu, aj okná.

Na trhu existujú rôzne bezpečnostné kovania, uzamykacie či blokovacie okenné kľučky a bezpečnostné sklá. „Spoločnosť Mirador má v sortimente zaujímavý typ pasívnej ochrany domu. Je ním drevohliníkový profil Mirador ALU 923 MINI. Zlodeja môže čiastočne odradiť – ten sa skôr pustí do vypáčenia otváravého okna ako neotváravého,“ vysvetľuje Ľubomír Svetlík zo spoločnosti Mirador. Tento drevohliníkový profil z exteriérovej strany pôsobí ako neotváravé okno, pretože okenné krídlo je úplne skryté a viditeľný je len okenný rám. Profil Mirador ALU 923 MINI poskytuje majiteľom maximálny komfort pri otváraní a zároveň môže odradiť zlodejov od vlámania.

Okenný rám je možné navyše úplne vsadiť do fasády, čím sa vytvorí čistá presklená plocha. Okrem bezpečnostnej má teda aj dizajnovú funkciu. K dispozícii je v drevohliníkovom variante.

 

Na bezpečnosť netreba zabúdať

Dom možno doplniť aj o ďalšie bezpečnostné prvky, ako sú rôzne typy alarmov, či bezpečnostné dvere. Veľmi obľúbenými a dizajnovými súčasťami domu, ktoré môžu čiastočne zohrávať aj bezpečnostnú funkciu, sú vonkajšie typy tienenia – či už rolety, alebo žalúzie. Aj tie možno doplniť o bezpečnostné čapy a zámky.

 

V prípade profilu Mirador ALU 923 MINI je viditeľný len okenný rám a krídlo je úplne skryté – okno pôsobí ako neotváravé.

 

Zobrazenia: 68

Komentáre k tomuto článku sú uzavreté

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

 -----------------------------------

Udalosti

Sponzorský odkaz:

stavební komunita poskytuje prostor pro výměnu informací souvisejících se stavebnictvím, architekturou a designem.

 

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt.

Výhodný predaj bytov Bratislava ponúka developer FINEP v rámci projektu Jégého alej IV!

Klimatizácie Daikin

Pri výbere klimatizácie dajte na kvalitu. Vyberte klimatizáciu Daikin.

© 2018  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby