Tri dôvody, prečo mať doma čerstvý vzduch vďaka vetracej jednotke

Vetrať izby rodinného domu či bytu pravidelne, správnym spôsobom a počas celého roka je doslova umením. Aj v tejto oblasti sa hlásia k slovu najmodernejšie technológie, ktoré uľahčujú celý proces vetrania a prinášajú viac výhod a pohodlia, než klasické vetranie oknami.

Pre vetranie apartmánov či jednotlivých izieb v rodinných domoch i bytových jednotkách existuje malé riešenie s veľkým efektom. Ide o lokálne vetracie jednotky s rekuperáciou s názvom recoVAIR VAR 60 značky Vaillant. Prinášame vám tri dôvody, prečo vetrať práve s nimi:

1. Prospieva zdraviu a uľavuje alergikom

Vetracie jednotky recoVAIR VAR 60 sú riešením prospešným pre zdravie, zásadne totiž ovplyvňujú kvalitu vzduchu v domácnosti. Ide o lokálny, decentralizovaný systém, ktorý možno namontovať aj dodatočne, v rámci modernizácie domu či bytu. Je to najrýchlejšia možnosť pre zabezpečenie optimálnej vlhkosti v domácnosti a zároveň prívodu čerstvého vzduchu. Hoci zaberá len minimálny priestor, dokáže vytvoriť maximálny komfort. Pomocou snímačov kvality vzduchu (CO2) vie jednotka vyhodnotiť stav a kvalitu vzduchu v miestnosti a následne prispôsobiť svoj výkon. Vďaka filtrom bude vzduch v domácnosti stále svieži a čistý, čo ocenia najmä alergici. Do domu nebude prechádzať prach, peľ ani znečistené ovzdušie. V porovnaní s konkurenciou v tomto segmente výrobkov má recoVAR VAIR 60 jeden z najvyšších objemových prietokov vzduchu, až 60 m3/h.

2. Ušetríte: Vyvetráte, ale nestratíte teplo

Ide pritom o riadené vetranie s rekuperáciou tepla (so spätným získavaním tepla), ktoré dokáže spätne využiť tepelnú energiu dodanú vykurovacím zariadením, ktorá by sa pri klasickom vetraní stratila. Vďaka tomu v domácnosti ušetríte množstvo energie na vykurovanie. Lokálne vetracie jednotky recoVAIR VAR 60 sú vybavené keramickým výmenníkom tepla. Ako funguje? Počas vetrania sa odpadový vzduch odvádza von z miestnosti a časť tepla zo vzduchu sa uloží v keramickom výmenníku. Počas privádzania čerstvého vzduchu putuje vonkajší vzduch cez keramický výmenník, pričom sa mu odovzdá tepelná energia, ktorá bola vo výmenníku uložená. Jednotka dosiahne až 90 % rekuperáciu tepla (spätného získavania tepla). Výsledkom je vysoký komfort a úspora nákladov na vykurovanie. Zariadenie disponuje triedou energetickej účinnosti A vďaka vetraniu s riadením podľa potreby, prevádzkovému režimu Eco a automatickému režimu. Režim Eco (s najnižšou možnou spotrebou energie) udržuje jednotku v pohotovosti a spustí sa až po dosiahnutí limitu vlhkosti alebo kvality vzduchu (CO2).

3. Ľahká montáž a domácnosť bez plesní

Vďaka správnemu vetraniu počas celého roka ochránia jednotky recoVAIR VAR 60 váš dom alebo byt proti neželanej vlhkosti a plesniam. Stavebné zásahy do domu či bytu sú pritom minimálne, ide totiž o priestorovo úsporné riešenie s nízkymi nákladmi na inštaláciu a tichou prevádzkou. Jednotky sa inštalujú jednoducho (s pomocou bežných nástrojov) do obvodovej steny rodinného domu či bytu. Nie je potrebná technická miestnosť ani potrubné rozvody. Nevyhnutné je iba vyvŕtanie otvoru v stene (s priemerom 162 mm). Komunikácia medzi jednotlivými jednotkami môže byť tiež bezdrôtová (s recoVAIR VAR 60 typu DW). V rodinných domoch sa montáž recoVAIR VAR 60 osvedčila v rámci rekonštrukcie obvodových múrov, počas zatepľovania. Domácnosti sa môžu rozhodnúť pre vetranie iba niektorých miestností a možné je aj postupné rozširovanie vetrania do celého rodinného domu či bytu. V kúpeľniach a WC sa odporúča inštalovať odsávacie ventilátory, v obývacích miestnostiach a v spálni lokálne vetracie jednotky s rekuperáciou tepla. www.vaillant.sk

Zobrazenia: 73

Komentáre k tomuto článku sú uzavreté

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

 -----------------------------------

Udalosti

Sponzorský odkaz:

stavební komunita poskytuje prostor pro výměnu informací souvisejících se stavebnictvím, architekturou a designem.

 

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt.

Výhodný predaj bytov Bratislava ponúka developer FINEP v rámci projektu Jégého alej IV!

Klimatizácie Daikin

Pri výbere klimatizácie dajte na kvalitu. Vyberte klimatizáciu Daikin.

© 2018  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby