Tak na tuto otazku nemam odpoved, ale pokial budu realizatori, projektanti a vseobecne stavbari akceptovat nekonecne splatnosti typu 90 - 150 dni, tak to asi nepojde. Bol by som naivny pokial by som ocakaval, ze mnozstvo generalnych dodavatelov, ktory maju viac subdodavatelov ako zamestnancov v kancelarii zmenia to co im trh dovoli, ale JA na tieto splatnosti neskocim... Radsej nerobit ako financovat spekulantov. Bol by som rad, ak by to pochopili aj ostatni, seriozni stavbari a naucili sa povedat NIE. Sorry za moju frustraciu, ale snad sa aspon niekto zamysli. MfG STAFIX

Zobrazenia: 1068

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

A druhý negatívny vplyv je podhodnocovanie už aj tak podhodnotenej ceny. Prečo si firmy stále myslia, že tým, že dajú takú nízku cenu, aby tú zákazku získali vyhrali?

Ťažká úloha, a ešte ťažšie riešenie.

jednoduche= lebo im je to jedno, su to slendriani

Konecne sa to posunie k lepsiemu:

od 1.2.2013 - max splatnost 60 dni resp. 30 dni od statu ;-)

uhm a nie je aj to veľa??? nie je normálnejšie max.14 dní? veď ak raz niekto tovar, službu má alebo dostal , tak prečo by mal zaplatiť až za 60,90 či 120 dní? PREČO??? Nie je normálne že ak si raz niečo z obchodu kúpim tak za to aj zaplatím? Je, určite sa tam nikto nevráti za 60 dní a potom zaplatí....toto akkurát nahráva špekuláciam a bezcharakterizmu, zobrať tovar a nezaplatiť!!! úplne najlepšie ešte aj položiť firmu a vypariť sa alebo začať podnikať  vtom istom len pod novou značkou!!! toto je realita dnešných dní...realita a chyba štátu!

Pevne verím že sa začína niečo v tomto diať a že aj kompetentný si začínajú uvedomovať dôležitosti týchto skutočností a zavedú ozaj dobré zákony a pravidlá! 

...ešte taká drobnosť, verejné obstarávanie a "teoria" najlacnejšie je najvýhodnejšie je úplný nezmysel! najlacnejšie alebo najlacnejší môže byť práve špekulant ktorí tovar kúpi a nazaplatí zaň, a nezaplatí ani niekomu kto stým tovarom manipuloval,zabudoval ho a pod...no a v konečnom dôsledku nezaplatí ani štátu dane,odvody a tak....pre koho je to teda výhodné, najvýhodnejšie? Všimne si to niekto? 

© 2024  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby