Dobrý deň, 

Chcela by som sa spýtať či niekto neviete ako to je s projektovaním jednoduchých stavieb ( dom, Garáž, rekonštrukcia strechy...) keď som vyštudovala DREVOSTAVBY  na tech. univerzite vo Zvolene.

Na stavebnom úrade mi bolo povedané že ja môžem podpisovať len drevostavby a murované nie. Ale murovaných je asi tak 80% domov. 

Viete mi poradiť prosím Vás čo by som potrebovala aby som si to mohla podpisovať sama? 

projektujem už cca 2 roky a dávam si to podpisovať. 

Treba aby som si urobia ďalšie skúšky? 

Alebo stačí živnosť? 

Ďakujem, 

Zobrazenia: 389

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

Dobrý deň,

neviem akým spôsobom podnikáte teraz, ale podľa živnostenského zákona je na živnosť

"Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb"

potrebné

"vysokoškolské alebo úplné stredoškolské odborné vzdelanie príslušného technického smeru"

Toto podľa mňa spĺňate, ale podľa skúseností čo úradník, to iný názor.

Informoval by som sa na živnostenskom úrade, ak Vám oni dajú živnosť na základe diplomu z Drevostavieb, úradník na stavebnom úrade už nemá čo namietať.
Naozaj ma zaujíma akým spôsobom podnikáte, keď vravíte, že projektujete už 2 roky a pečiatku Vám dáva niekto iný?

Prečo nevyskúšať drevené? Môžu ponúknuť moderné ekologické riešenia... V tejto oblasti existuje potenciál pre jedinečné ponuky... :)

© 2024  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby