Podrobnosti udalosti

Súťaž Rodinný dom VELUX

Čas: November 7, 2011Máj 10, 2012
Mesto: Slovensko
Mesto/obec: Bratislava
Webová stránka alebo mapa: http://www.velux.sk/spolocnos…
Druh udalosti: súťaže
Organizátor: Velux
Posledná aktivita: Nov 14, 2011

Export do Outlook alebo iCal (.ics)

Popis udalosti

poločnosť VELUX vyhlasuje už 4. ročník úspešnej súťaže pre študentov stredných odborných škôl so zameraním na staviteľstvo s názvom Rodinný dom VELUX. Budúci architekti a projektanti majú opäť príležitosť prezentovať svoje vízie budúcich stavieb.
Do súťaže Rodinný dom VELUX môžu študenti prihlásiť projekty rodinných domov, do ktorých denné svetlo a čerstvý vzduch prichádza prostredníctvom  výrobkov VELUX. Podľa podmienok súťaže majú študenti za úlohu správne navrhnúť presvetlenie objektu. Svoj návrh doložia simuláciou miestnosti v programe VELUX Daylight Visualizer, ktorý je zdarma na stiahnutie na webových stránkach spoločnosti VELUX. Prihlásené projekty by mali zohľadňovať súčasne energeticky efektívne riešenie, ktoré zabezpečí trvale optimálne vnútorné prostredie pre zdravé a pohodlné užívanie.

Záujem o účasť v súťaži zo strany študentov každoročne narastá a podľa hodnotenia odbornej poroty sa posúva i kvalita prihlásených projektov. Vlaňajšieho ročníka sa zúčastnilo celkom 57 študentov z 10 stredných odborných škôl so zameraním na staviteľstvo z celej Slovenskej republiky. V tomto ročníku si traja víťazi medzi sebou rozdelia finančnú odmenu vo výške 800 EUR.

Do 4. ročníka súťaže sa študenti môžu registrovať od 1. novembra 2011 do 31. januára 2012, a to prostredníctvom on-line formulára na webových stránkach spoločnosti VELUX www.velux.sk. Uzávierka na odovzdanie digitálne spracovaných súťažných návrhov je
10. máj 2012.

Odborná porota bude posudzovať prihlásené projekty podľa celkového architektonického
a technického riešenia objektu, technicky správneho výberu a umiestnenia  strešných okien a podľa rešpektovania zásad stavebnej fyziky.

V prvom kole súťaže porota zložená zo zástupcov prihlásených škôl a spoločnosti VELUX  vyberie a ocení šesť najlepších návrhov. Prvé tri návrhy z každej školy postúpia do celoštátneho kola. V druhom – celoštátnom – kole zasadne porota zložená z nezávislých odborníkov a jedného zástupcu spoločnosti VELUX. Spoločne vyhodnotia návrhy a určia troch absolútnych víťazov. Okrem hlavnej ceny môže porota udeliť i zvláštne ocenenie.

Slávnostné vyhlásenie víťazov  4. ročníka súťaže Rodinný dom VELUX  sa uskutoční v júni 2012 za účasti poroty, víťazov a ich profesorov a spolužiakov.

Stena komentárov

Komentár

Odpovedzte na pozvánku Súťaž Rodinný dom VELUX, aby ste mohli pridať komentáre!

Pripojte sa k sieti Stavebnictvo.sk - Pre tých čo pomáhajú, alebo chcú lepšie bývať.

Nezúčastnení (1)

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2019  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby