Na juh orientovaná stavba využila bezrámové zakrivené sklo, vďaka čomu došlo k takmer dokonalému prepojenie interiéru s exteriérom.

Vila Veth je moderná súkromná stavba pre štvorčlennú rodinu. Rozkladá sa na veľkom pozemku medzi lesom a lúkami v blízkosti pokojného mestečka Hatta vo východnej časti Holandska.

Vysoké suché piesčité duny poprekladané vresom, vŕbovými kríkmi a trávnatými plochami. Ideálne, ak máte radi prírodu, rovnako ako obyvatelia tejto vily. Príjazdová cesta vedie ku garáži, ktorá sa nachádza pod domom. Vďaka tomu auto nekazí pohľad na krajinu a dom vyzerá, ako by sa vznášal. Jedná sa o učebnicový príklad jednoduchého architektonického konceptu s veľkým vizuálnym efektom.

Navonok dom vyzerá abstraktne a uhladene, možno až chladne, ale v skutočnosti má teplý a útulný interiér. Prízemie a hlavný obývací priestor je rozdelený na dve časti - na jednej strane sú spálne a dva malé izby. Na druhej strane sa nachádza otvorená časť, zahŕňajúc kuchyňu, jedáleň a obývací priestor.

Nábytok v obývacej izby bol kompletne navrhnutý na mieru. Kuchyňa, úložný priestor, krb, klavír a audio zariadenia sú zasadené do steny. Obytná plocha bungalovu je orientovaná smerom na juh.

Zakrivená sklenená stena, obklopujúca obývací priestor smerom k priestrannej terase, je navrhnutá tak, aby minimalizovala vizuálnu hranicu medzi interiérom a exteriérom. Bolo tak dosiahnuté splynutie s okolím. Strecha domu, podopretá iba jedným stĺpom a severnou murovanou, pokrytým reflexným kovom, sa rozširuje aj nad vonkajšiu terasu. V kombinácii s možnosťou podlahového vykurovania je tak možné, zdržiavať sa na terase aj počas chladných jesenných dní.

Zdroj : world architecture news

Autor : 123DV Modern Villas

Foto:  Christiaan de Bruijne

Zobrazenia: 1877

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2019  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby