Prosím Vás, nevie mi niekto poradiť normu alebo vyhlášku, kde by sa spomínalo niečo o možnosti zníženej výšky zábradlia v prípade širšieho madla, prípadne o tom, že normou stanovenú výšku zábradlia nie je potrebné dodržať v špecifických prípadoch (napr. zachovanie estetickej hodnoty pri rekonštrukcii historických budov)?

Našla som výpočet aj to vyjadrenie, ale nikde neviem nájsť nejakú relevantnú normu, na ktorú sa odvolávajú. Vo vyhláške č. 532 to spomenuté nie je.

Ďakujem za rady a pomoc.

Zobrazenia: 436

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

Dobrý deň,

pre zábradlia platí norma STN 74 3305 - Ochranné zábradlia.

čl. 4.2.4 hovorí o možnosti zníženia výšky zábradlia - nahradením zväčšenou šírkou zábradlia.

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby