Dobrý deň,

    Kúpil som stavebný pozemok v zastavanom území obce cez ktorý ide pod zemou elektrické NN vedenie.

Vedenie prepája dve záhradkárske ulice medzi ktorými je môj pozemok.

Tento rozvod nemá na LV pozemku zapísané vecné bremeno, neexistuje na neho žiadna zmluva a ani žiaden z predchádzajúcich majiteľov pozemku na neho nedal súhlas.

V súčasnosti sa v blízkosti buduje rezidenčný projekt, ktorého súčasťou bude aj nové napojenie oboch záhradkárskych ulíc na novú kioskovú trafostanicu. Staré vedenie, ktoré prechádza cez môj pozemok teda stráca svôj pôvodný význam.

Vie mi niekto poradiť ako zákonne vyargumentovať túto vec na elektrárňach s cieľom zrušiť káblové vedenie ktoré prechádza cez môj pozemok, prípadne zabezpečiť aby elektrárne vyvolali prekládku káblového vedenia na vlastné náklady? Pretože na elektrárňach mi tvrdia že mám urobiť prekládku daného NN vedenia na moje náklady aby im toto vedenie naďalej slúžilo ako zálohové.

Vopred ďakujem za radu.

Zobrazenia: 435

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

Dobrý deň,

obávam sa, že v takomto prípade s elektrárňami nepohnete.

Podobne ako telekomunikačné spoločnosti si môžu uložiť kábel aj na cudzí pozemok, lebo im to zákon dovoľuje.

Nie som v tejto téme zbehlí, lepšie by Vám možno poradil nejaký projektant - elektrikár. Prípadne nejaký právnik, ktorý sa vyzná v podobných veciach.

Áno, v prípadoch ako je tento je lepšie obrátiť sa na odborníka. Právnik ti pomôže získať prehľad o všetkých možných krokoch a právnych predpisoch, ktoré sa týkajú tvojho problému. A kým sa budeš zaoberať týmto problémom, odporúčam si trochu odpočinúť a zabaviť sa napríklad na slovenskeonlinecasino.com. Taká maličkosť môže pomôcť zrelaxovať sa v ťažkých časoch.

© 2024  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby