Aj kvietok chce pekne „bývať“        V záhradných trendoch sa objavili kvetináče vyrobené z PE živice, ktorými niektorí už nahrádzajú terakotové kvetináče, ktoré časom popraskali alebo sa nebodaj roz…

Aj kvietok chce pekne „bývať“

 

     V záhradných trendoch sa objavili kvetináče vyrobené z PE živice, ktorými niektorí už nahrádzajú terakotové kvetináče, ktoré časom popraskali alebo sa nebodaj rozbili.

 

Na trhu je naozaj široký sortiment v rôznych farbách a veľkostiach, dizajne modernom i rustikálnom, interiérové i exteriérové, lakované, svietiace, chrómové.  Ich výhodou je, že sú nerozbitné, ľahké, odolné proti mrazu / -60  + 85 stupňov/ a odolné ÚV žiareniu.

 Rastlinám sa v nich mimoriadne darí, lebo v lete sa materiál nerozpáli, voda sa odparuje pomalšie a korene nevysychajú. Keďže sú odolné proti mrazu, môžeme ich bez rizika nechať na balkóne či v záhrade aj v najväčšej zime. A keďže sú aj nerozbitné, v prípade, že by vám ich vietor prevrátil, nádobe sa nič nestane a vy nemusíte znovu investovať. Ak sú kvetináče špinavé, stačí zobrať vodu a kefku a opäť sú ako nové.

Do kvetináčov z PE živice možno rastliny sadiť priamo, ale možno ich využiť aj ako vonkajšie nádoby, ktoré plnia estetickú funkciu. Vtedy dáme na dno dekoratívnej nádoby vrstvu štrku alebo keramzitu a až potom na ňu postavíme kvetináč s rastlinou. Pomáha to zvýšiť vzdušnú vlhkosť okolo rastliny.

Tieto kvetináče sú aj ideálne pre záhradných architektov a záhradníkov, výborne sa s nimi   manipuluje, pretože - ako sme už povedali -  sú ľahké a nerozbitné, ľahko sa vynesú na terasu, perfektne sa hodia do strešných záhrad , dajú sa využiť na kvapkovú závlahu, hodia sa na kúpaliská, do sáun a plavární, lebo im nevadí vlhkosť, ale vhodné sú i na námestia, do vstupných hál hotelov, bánk a inde. A  konečne je tu aj výber farieb, podľa fasády, dlažby a iných parametrov.  Výhodou veľkokapacitných kvetináčov, ktorých je na našom trhu nedostatok, je, že na ich umiestnenie netreba žeriav alebo desať robotníkov.

 

Kvetináče z PE živice  sú určené náročnejším klientom, ktorí vedia oceniť ich kvalitu a ich dokonalé vyhotovenie.

Spracovala Világiová –  kochlik

 

 

Zobrazenia: 317

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby