Ak v domácnosti vymeníte starý nekondenzačný kotol za nový kondenzačný, môžete ušetriť až 30 % prevádzkových nákladov na vykurovanie. Ďalšie úspory v rodinnom dome či byte docielite s inteligentným regulátorom, ktorý bude jednoducho šetriť za vás.

Regulátory sú potrebné na to, aby kotly pracovali flexibilne, efektívne a hlavne, aby nedochádzalo k plytvaniu energií. Počasie sa mení zo dňa na deň (i v priebehu dňa) a bez možnosti flexibilného regulovania teploty vykurovania sa jednoducho nezaobídeme. Viete, aké sú najnovšie možnosti?

 

So smartfónom v ruke

V súčasnosti je trendom diaľkové ovládanie vykurovania a prípravy teplej vody – cez smartfón. Stačí, keď svoj kondenzačný kotol vhodne skombinujete so smart regulátorom. Nastavovať teplotu či režimy vykurovania si potom môžete odkiaľkoľvek a kedykoľvek, a to cez internet – prostredníctvom aplikácie v smartfóne či tablete. Umožňuje to napríklad ekvitermický regulátor MiGo navrhnutý výhradne pre kotly značky Protherm. Jednou aplikáciou môžete riadiť viacero systémov v tej istej domácnosti alebo aj vo viacerých domácnostiach naraz. Smartfónová regulácia vykurovania vám dá pocit pohodlia, flexibility a slobody.

 

Moderné spôsoby šetrenia

Pokiaľ ide o šetrenie, so smart regulátorom MiGo dokážete v domácnosti docieliť viac úspor, než s inými regulátormi tohto druhu. A to vďaka efektívnemu riadeniu systému presne podľa aktuálneho počasia a zvyklostí domácnosti.

Ako to funguje? Ak sa zmení vonkajšia teplota, smart regulátor MiGo (na základe online údajov o počasí z internetu) okamžite kompenzuje rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou. Vďaka tomu sa spotrebuje menej energie na vykurovanie pri ochladení. A naopak, ak sa vonku zvýši teplota, regulátor zabráni prekúreniu domácnosti. Dostanete tak inteligentný a efektívny nástroj ovládania vykurovacieho systému. Zároveň získate prehľadné grafické vyhodnotenie spotreby energie i priebehu požadovanej a skutočnej teploty v miestnosti. Prehľadné grafické vyhodnotenia za vybrané obdobie (napríklad za mesiac alebo za dva roky) vám pomôžu porovnať si spotrebu energií i veľkosť úspory energií a výsledkom je oveľa efektívnejšie šetrenie.

Univerzálny pomocník

Ďalšou z možností sú univerzálne systémové regulátory. Fungujú ako nervové centrum – bez ohľadu na to, aký zložitý je váš vykurovací systém. Jedným z nich je inteligentný regulátor MiPro, ktorý bol vyvinutý pre spoluprácu s kotlami značky Protherm. Umožňuje samostatné a veľmi efektívne riadenie až troch vykurovacích okruhov (napríklad okruhy s radiátormi a okruh s podlahovým vykurovaním), ako aj solárnych systémov bez vlastnej regulácie. A to nie je všetko. U veľkých objektov dokáže regulovať naraz až sedem kotlov v kaskáde. Vie tiež riadiť akumulačný zásobník s ohrevom z externého zdroja tepla (napríklad z kotla na tuhé palivo). Vykurovací systém v dome či byte bude ovládať inteligentne a s úsporami energie, vďaka ekvitermickému riadeniu a funkcii adaptívnej vykurovacej krivky. Tak prečo to nevyskúšať?

www.protherm.sk

Zobrazenia: 137

Komentáre k tomuto článku sú uzavreté

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2019  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby