Priamočiara píla – univerzálny nástroj, ktorý nemal chýbať v dielni žiadneho domáceho majstra. Dokážete s ňou rezať plast, kov, drevo aj obkladačky. Ako ale vybrať priamočiaru pílu, aby vám dlho vydržala?

Priamočiara píla sa používa na vyrezávanie otvorov aj na delenie materiálu. Takisto ju môžete použiť na prírez paluboviek, plávajúcej podlahy, plexiskla alebo aj obkladačiek. Na ovládanie priamočiarej píly ale potrebujete istú zručnosť, začiatočník s ňou len tak z ničoho nič nebude dobre pracovať a jeho rezu nebudú presné. Navyše je treba mať aj správne plátky.

Rozdelenie priamočiarych píl

Priamočiare píly máte v obchodoch na výber hneď niekoľko:

 

Podľa pohonu

Podľa toho, aký majú pohyb poznáme píly sieťové a akumulátorové, teda zjednodušene povedané káblové a bezkáblové. Výhodou akumulátorových píl je, že vám pri rezaní neprekáža žiadna šnúra a nemusíte sa báť, že ho prerežete.

 

Podľa tvaru držadla

Tvar držadla môže pripomínať držadlo žehličky alebo hrušky. Tá so žehličkovým držadlom je najčastejšia. Naopak draždlo v tvare hrušky je určené pre skúsených majstrov, keďže vedenie píly je citlivejšie. Tieto píly sú tiež vhodnejšie na vyrezávanie.

 

S elektronikou a bez

Píly s elektronikou majú výhodu v možnosti regulovania otáčok a tým rýchlosti kmitov píly. To sa hodí najmä, keď potrebujete presný nájazd do rezu alebo pri rezaní materiálov náchylných na teplotu, ako je napríklad plexisklo.

 

Nezabúdajte ani na uchytenie materiálu

Keď budete rezať s priamočiarou pílou, musíte myslieť aj na správny plátok, aby bol rez kvalitný. U nás je najčastejší tvar uchytenia T. Mechanizmus držania pozostáva z plátkov, môžu byť skrutkové až po pákové.

Stovky produktov aj priamočiarych píl nájdete na Heureka.sk. Zoraďte si produkty podľa obľúbenosti alebo ceny a prečítajte si recenzie od zákazníkov, ktorí si produkt kúpili pred vami.

Zobrazenia: 11

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby