V poslednej dobe sa zvyšujú nároky zákazníkov pri výbere pergoly na pozemok. Už nestačí, aby pergola vykonávala svoju základnú funkciu, čiže chránila pred nepriazňou počasia. Zákazníci hľadajú taký produkt, ktorý zodpovedá aj iným požiadavkám. Hlavne čo sa týka pohodlia, kvality a dizajnu. Najmodernejším typom zastrešenia terás je v súčasnosti tzv. bioklimatická pergola.

Výhody a funkie bioklimatickej pergoly

Bioklimatické pergoly v súčasnosti patria k špičke tieniaceho systému na trhu. Ich najväčšou výhodou je, že ich môžete využívať celoročne a za akéhokoľvek počasia. Táto pergola vás ochráni nielen pred slnkom a dažďom, ale aj vetrom, teplom či snehom. Jej strešná časť sa skladá z lamiel, ktoré môžete ľubovoľne natáčať podľa potreby. Napríklad, ak chcete byť chránení pred slnkom, no zároveň potrebujete mať zaistené prúdenie vzduchu, aby ste znížili teplotu v pergole, natočíte lamely tak, aby vás pergola ochránila pred slnečnými lúčmi. V prípade dažďa, uzavriete lamely úplne. Ochránite tak nielen seba, ale aj váš záhradný nábytok.

Pergoly môžete inštalovať ako samostatne stojace, z jednej strany ukotvené k domu, alebo ukotvené z oboch strán, napríklad k domu a oploteniu.

Okrem ochrany pred nepriazňou počasia sú moderné bioklimatické pergoly výhodné aj vďaka pohodlnému ovládaniu. Nakláňanie lamiel ovládate pomocou diaľkového ovládača alebo cez svoj smartphone či PC/tablet.

Nové typy bioklimatickych pergol majú tiež tesnenie lamel, vďaka čomu je ich otáčanie omnoho tichšie. Elektorinštalácia je urobená tak, aby bola čo najmenej viditeľná, a teda nenarúša vzhľad pergoly.

Vďaka svojej bezúdržbovosti a dlhej životnosti čoraz viac ľudí kupuje hliníkové pergoly, ktoré majú minimalistický a moderný vzhľad. Hliník navyše nekoroduje a nepodlieha poveternostným vplyvom tak, ako iné materiály. 

Jednomodulové a dvojmodulové pergoly

Jednomodulové prevedenie sa skladá len z jednej ucelenej časti. Kvôli rozmeru je pre väčšinu zákazníkov dostačujúce a cenovo prijateľnejšie než dvojmodulové. Dvojmodulové pergoly sa používajú napríklad na terasy pred reštauráciou, kde je dostatočne veľký priestor. Samozrejme, ak máte pred vašim domom dostatok priestoru, tento variant môžete využiť tiež.

Bočné rolety na bioklimatické pergoly

Pokiaľ chcete chrániť svoj nábytok v exteriéri pred nepriazňou počasia bez toho, že ho budete musieť stále premiestňovať niekam do interiéru, určite si zaobstarajte k svojej pergole aj bočné rolety.

Ochránia vás pred vetrom, bočným slnkom a dažďom. Jedny z najmodernejších a najkvalitnejších roliet sú screenové rolety, ktoré vás ochránia pred počasím, a zároveň vám zaistia aj súkromie. Rovnako ako pergolu, aj rolety môžete ovládať automaticky. Záleží len na vás, či si nainštalujete manuálne alebo automatické ovládanie. 

Ak chcete vidieť okolie aj v prípade, že sú rolety spustené, máte na trhu na výber aj z roliet, ktoré sú priesvitné či dokonca priehľadné.

Hliníková pergola PLACEO 

Kvalitné bioklimatické pergoly PLACEO od našej spoločnosti Alaris odolajú nielen nepriazni počasia behom letnej sezóny, ale dokonca aj väčšej snehovej záťaži. Ak si zaobstaráte aj bočné lamely, nemusíte viac záhradný nábytok na zimu z pergoly premiestňovať, pretože pergola vám ho ochrání. 

Hliníková konštrukcia sklápacej pergoly. Zdroj: Sunsystem.cz

Naša spoločnosť Alaris ponúka svojim zákazníkom jednomodulové aj dvojmodulové pergoly, kde je v stĺpoch integrovaný odkvap odvádzajúci vodu.

Možnosti spájania pergoly. Zdroj: Sunsytem.cz

Lamely sa pohodlne ovládajú diaľkovým ovládačom a motor je skrytý tak, aby zbytočne nevyčnieval a nerušil dizajn pergoly. Vďaka ovládaniu a motorčeku môžete lamely natočiť až do uhla 140°.

Na lamely je možné umiestniť tesnenie, takže hlavne v zimnom období sa zníži priedušnosť pergoly. Všetky fixačné komponenty sú inštalované tak, aby neboli viditeľné a sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Hliník je chránený špeciálnou práškovou farbou, ktorá zaručuje čo najdlhšiu životnosť a bezúdržbovosť celej pergoly. Vybrať si môžete zo širokej farebnej škály.

Príslušenstvo pergoly:

  • drevodekory
  • práškové lakovanie
  • dizajn karbón
  • dažďový a veterný senzor
  • infrakúrenie
  • LED osvetlenie
  • zasklenie
  • bočné rolety

Rolety Alaris

V spoločnosti Alaris sa špecializujeme nielen na výrobu pergol, ale aj na výrobu roliet. Konkrétne sa jedná o screenové rolety, ktoré skvele fungujú ako bočné tienenie bioklimatických pergol.

Screenové rolety okrem tienenia pred slnkom plnia veľa ďalších funkcií: ochrana pred silným vetrom, hmyzom, dažďom a snehom. Sú pohodlné na používanie, pretože ich ovládate pomocou diaľkového ovládača a ich ovládanie je veľmi jednoduché.

Screenové rolety na pergolu PLACEO. Zdroj: Sunsystem.cz

Screenové rolety od našej firmy môžete použiť nielen v exteriéri na pergole, ale výborne poslúžia aj ako tienenie okien na dome či iných presklených plôch rôznych rozmerov. 

Rolety vyrábame z kvalitnej a odolnej PVC látky a vybrať si môžete z rôznych farebných kombinácii tak, aby rolety dokonale ladili s okolím.

Radek Pelz

Zobrazenia: 398

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby