Budúcnosť PVC okien predstavujú nekonečné sklené vlákna a modulárne systémy

Výrobca PVC profilov a stavebných systémov Deceuninck pripravil pre tohtoročnú stavebnú sezónu nové produkty, ktoré sú jednotné pre celý európsky trh. V prvom rade ide o profilový systém Elegant založený na univerzálnej modulárnej platforme iCOR. Ďalšou novinkou je technológia sklených vlákien ThermoFibra, ktorá spoločne s tepelnými výstužami Forthex vytvára najlepšie fungujúci systém okien a dverí na trhu PVC okien, a to bez použitia štandardnej oceľovej výstuže.


iCOR
iCOR je modulárny systém, ktorý umožňuje kombinovať rôzne dizajny okien, rôzne produktové rady (ktoré budú založené na tejto platforme) či rôzne technológie spracovania okenných a dverových profilov. Rôzne stavebné hĺbky možno teraz osádzať rôznymi typmi krídel. iCOR je teda maximálne flexibilné riešenie, ktoré naviac výrazne zníži zložitosť produktovej ponuky a obchodným partnerom Deceuninck prinesie úsporu priestoru a nákladov na skladovanie.


ThermoFibra
ThermoFibra je úspešná technológia, ktorú bude Deceuninck postupne zavádzať na všetkých európskych trhoch. Jej podstatou sú nekonečné sklené vlákna, ktoré poskytujú výnimočnú pevnosť a zároveň dosahujú najlepšie (=najnižšie) hodnoty tepelnej priestupnosti. Vďaka výstužiam Forthex v rámoch a technológii ThermoFibra je už oceľ v okenných profiloch celkom zbytočná. Tým sa samozrejme významne zníži hmotnosť, najmä pri aktuálne veľmi obľúbených veľkoformátových oknách (čo predstavuje veľkú výhodu nielen pri výrobe, ale aj pri manipulácii a montáži hotového produktu).
Ďalšou prednosťou je tiež zrýchlenie procesu výroby. Oceľ netreba rezať alebo ju počas montáže skrutkovať. Odpadá i skladovanie a doprava výstuží, čo vedie ku zníženiu nákladov na logistiku.

Elegant
PVC profilový systém pre okná a dvere Elegant má výnimočne nízky koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2K. So stavebnou hĺbkou 76 mm dokáže tento šesťkomorový profil uspokojiť požiadavky každého zákazníka. Pre ďalšie zvýšenie tepelnej a zvukovej izolácie i ochrany proti vlámaniu možno profil osadiť extrémne silným zasklením hrúbky 70 mm. Systém je dostupný v prevedení s rovným i predsadeným krídlom.
Okenné krídla sú navrhnuté tak, aby umožňovali použitie technológie lepených skiel. Vďaka tomu možno realizovať prvky nadštandardných rozmerov a zároveň dosiahnuť odolnosť proti vlámaniu triedy RC2.
Minimalistický dizajn profilu Elegant ťaží z novej technológie ThermoFibra aj po vizuálnej stránke. Pohľadová exteriérová hrana sa vďaka tomu môže ešte znížiť, a to z 9 na 7 mm! Materiál je pritom plne recyklovateľný. Sklené vlákna sa od PVC separujú priamo v našej vlastnej recyklačnej linke v belgickom Diksmuide. Potrebné úpravy strojného vybavenia na prácu s týmito profilmi na strane našich zákazníkov (dodávateľov okien) sú pritom minimálne.
Stijn Vermeulen, výkonný riaditeľ pre Európu, dodáva: „S profilovou radou Elegant sme dosiahli kompletnú a veľmi flexibilnú produktovú ponuku, ktorá umožňuje vyberať, voľne kombinovať a menej zložitým spôsobom vytvárať vždy to najlepšie riešenie. Pridaním našej jedinečnej a patentovanej technológie ThermoFibra v kombinácii s výstužami Forthex do našej ponuky potom garantujeme, že v novom dizajne Elegant bude k dispozícii to najlepšie ‚bezoceľové‘ riešenie na trhu PVC okien a dverí. Som presvedčený, že našu novú radu zákazníci veľmi dobre prijmú.“

Vchodové dvere Elegant
Okrem okenných profilov bude profilový systém Elegant dostupný aj pre vchodové dvere (od mája 2020), a to vo dvoch variantoch – so štandardnou oceľovou výstužou a bez nej, teda s využitím technológie ThermoFibra.
Použitie technológie ThermoFibra pri vchodových dverách vedie k podstatnému zvýšeniu hodnoty tepelnej izolácie, možno tak dosiahnuť hodnotu Uf = 0,97 W/m2K. Vynechanie výstužnej komory umožňuje z konštrukčného a technického hľadiska výrazné zlepšenie tuhosti profilu a torznej stability v dôsledku vyššieho počtu priehradiek.
V porovnaní s vchodovými dverami Elegant s oceľovou výstužou je možné znížiť hmotnosť rovnakého prvku až o 39 %. Pri oboch variantoch vchodových dverí Elegant možno realizovať rovnaké veľkosti prvkov, až do 2,5 m. Pri variante vchodových dverí Elegant bez technológie ThermoFibra sa pre lepšiu stabilitu a torznú tuhosť používa v ráme a krídle špeciálne tvarovaná oceľová výstuž s hrúbkou steny 2,0 mm. Rohy profilu vystužené špeciálnou zvárateľnou spojkou ďalej zvyšujú stabilitu a odolnosť proti deformácii.
Ploché hliníkové prahy bránia prieniku vzduchu a prívalového dažďa. Tepelne oddelený prah zaisťuje bezpečné utesnenie vchodových dverí. Okrem toho možno využiť tzv. padacie prahy. Pre oba varianty vchodových dverí sú rovnako k dispozícii nulové prahy

Zobrazenia: 51

Komentáre k tomuto článku sú uzavreté

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby