Značka RD Coatings bola vytvorená pred 20 rokmi, keď Dr. Philippe Rondou prevzal belgickú továreň na farby Dothée, ktorá sa nachádza v Assessmente, južne od Bruselu. Odvtedy spoločnosť sústreďuje svoj výskum a vývoj výlučne na technológie založené na vode, s osobitným zameraním na antikoróznu ochranu, ochranu betónu a hydroizoláciu.

Spoločnosť RD Coatings si dnes vybudovala medzinárodnú reputáciu pokročilých ochranných náterov na vodnej báze, ktoré preukázali vynikajúci výkon pri rôznych projektoch po celom svete. Produktová rada pozostáva z vysoko výkonných náterov vyvinutých na ochranu inžinierskych štruktúr, zariadení, obchodných a priemyselných zariadení a ochranných plášťov budov.

K základným charakterovým vlastnostiam spoločnosti RD Coatings patrí ponuka produkov s vysokou pridanou hodnotou pre celý rad zainteresovaných strán:


- Komplexná produktová rada,
- Komplexné produkty v jednom balení,
- Jednoduché spôsoby aplikácie a minimálne prestoje,
- Veľmi vysoký výkon a trvanlivosť,
- Žiadne rozpúšťadlá a chemikálie zaťažujúce naše životné prostredie.

Priekopníci v antikoróznych ochranných náteroch na báze vody

Ochrana a renovácia oceľových konštrukcií, ako sú napríklad mosty s nátermi na báze vody, ešte nie je veľmi bežná a tradičné systémy na báze rozpúšťadiel a na báze zinku zostávajú normou pre mnohých operátorov v priemysle. Majitelia mostov po celom svete však stále viac začleňujú do svojich štandardov technológie založené na vode a stále viac ľudí aktívne testuje produkty RD Coatings vo svojich vlastných špecifických prostrediach.

Øresundský most a RD-Monoguard

Nedávno bol vybraný jeden z vysoko výkonných produktov spoločnosti RD Coatings - RD-Monoguard - na obnovu jedného z najdlhších mostov v Európe, ktorý spája Dánsko a Švédsko. Po intenzívnom testovaní sa ukázalo, že RD-Monoguard je najlepším riešením na rekonštrukciu 20 rokov starých existujúci erodujúcich náterov. RD-Monoguard kombinuje väčšinu požadovaných vlastností pre vysoko kvalitnú antikoróznu ochranu v jednom produkte:

- Vysoká priľnavosť na väčšinu povrchov,
- Proaktívne zložky bojujúce proti korózii,
- Vysoký bariérový účinok proti vode, vlhkosti a chloridom,
- Vysoká odolnosť proti UV žiareniu a erózii,

RD-Monoguard navyše nepotrebuje povrch pripraviť pieskovaním, a v spojení so svojou ľahkosťou pri aplikácii a ekologickosťou to bola najlepšia voľba pre tento projekt.

RD-Elastometal

Elastometal je podobný v niektorých aspektoch ako RD-Monoguard, tento významný produkt v antikoróznych náteroch už desaťročia chráni rôzne veľké objekty po celom svete vrátane mnohých mostov. RD-Elastometal kombinuje vysokú elasticitu, vodotesnosť a antikorózne vlastnosti, čo z neho robí ideálnu voľbu pre povrchy a štruktúry s konštantným pohybom, ako sú káble, nitované a skrutkové prvky, dlhé nosníky, veže atď. Rovnako ako RD-Monoguard, RD-Elastometal tiež vykazuje vynikajúce výsledky pri aplikácii na zle pripravené povrchy.

Na Slovensku je distribútorom týchto farieb firma BLISS farby a tieto náterové hmoty si môžete pohodlne objednať v sekcii farby na strechy

Zobrazenia: 111

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby