Počuli ste už o lokálnej rekuperácii Prana?

 

Je to prémiový systém riadeného vetrania, ktorý vyvažuje mikroklímu vo vnútornom prostredí. Vymoženosťou Prany je, že odtok znečisteného vzduchu a prítok čerstvého vzduchu pracujú súčasne. Pritom sa ale tieto dva prúdy nemiešajú.

 

Ako funguje?

 

Vzduch prechádza cez medený výmenník. Tento výmenník zabraňuje zápachu či nečistotám sa dostať dnu. Keďže meď je prírodným antiseptikom, neprepustí k nám ani žiadne baktérie.

 

Ďalšou jeho schopnosťou je znovuzískavanie tepla. Funguje to tak, že odpadovým vzduchom z miestnosti ohrieva studený vzduch zvonka. Týmto spôsobom dokáže získať naspäť až 90% tepla z odpadového vzduchu.

 

Vďaka tejto vymoženosti dokáže efektívne a ekonomicky ušetriť náklady na doohrev uniknutého tepla.

 

Aký je rozdiel medzi lokálnou a centrálnou rekuperáciou?

Centrálna rekuperačná jednotka sa inštaluje ešte pred tým ako je budova postavená, aby sa  mohlo naplánovať kde budú rozvody.

 

Naopak lokálna rekuperácia sa dá bezproblémovo nainštalovať do už postavenej budovy.

Pomocou jadrového vŕtania sa dá lokálna rekuperácia vsadiť do steny rýchlo, bez poškodenia okolitej steny či vibrácií.

 

Centrálna jednotka riadi vetranie celého objektu, zatiaľ čo lokálna sa používa do určitej miestnosti.

Aké následky môže mať nedostatočné vetranie?

Plesne

Nedostatočné vetranie priestoru môže mať hneď niekoľko následkov. Jedným z nich je napríklad vznik plesní. Plesne sa obyčajne prejavujú vo vlhkom prostredí, ktoré pre nich poskytuje výborné podmienky.

 

Nedostatočným vetraním sa zvyšuje vlhkosť priestoroch v ktorých trávime čas. Vlhkosť v interiéri vzniká úplne bežnými aktivitami v domácnosti ako je napríklad kúpanie sa, varenie, žehlenie ale aj samotnou ľudskou prítomnosťou.

 

Plesne v uzavretom priestore môžu byť zdrojom toxických látok. Tieto látky predstavujú závažný problém pre naše zdravie a zdravie našich detí. Deti majú totiž až do veku dospievania veľmi slabý imunitný systém.

 

Je dôležité nájsť hlavnú príčinu plesní a dôkladne ju odstrániť. Existujú rôzne nástreky, farby alebo dezinfekčné prostriedky, ktoré môžu pomôcť. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa budú plesne stále po čase vracať.

 

Prana dokáže plesne efektívne zneškodniť odvádzaním nadbytočnej vlhkosti.

 

Zarosené okná

 

Veľa z nás pozná nekonečný príbeh zarosených okien. Vedeli ste ale, že vo väčšine prípadov tohto problému nie sú na vine zlé okná?

 

Vo veľa prípadoch sa novo- vymenené okná začnú rosiť. Problém však nie je v tom, že nám okná zle tesnia. Práve opak je pravdou.

 

V starých oknách sú často vzniknuté netesnosti v konštrukcii. Cez tieto netesnosti prúdi vzduch. Nové okná vo väčšine prípadov tesnia dobre a práve kvôli nedostatočnej výmene vzduchu sa nám vnútri drží vlhkosť.

 

Pokiaľ sa ale vlhkosť tvorí v priestore medzi vonkajším a vnútorným sklom okna, pravdepodobne za to môže to, že tento priestor nie je správne hermaticky uzavretý. V tomto prípade neváhajte a okná reklamujte.

 

Zabrániť zvyšovaniu vlhkosti môžeme častým vetraním. V zime to však môže byť náročné kvôli úniku tepla za ktoré si platíme.

 

To pre Pranu však nie je žiaden problém. A vetrať môžete pohodlne aj keď práve nie ste doma.

 

Zvýšené CO2

 

Zvýšené CO2 vo vnútornom priestore môže mať často za následok bolesti hlavy, ospalosť alebo zlý spánok.

 

Plyn bez farby a zápachu si nemáme ako všimnúť a tak často tieto problémy pripisujeme „stresovému obdobiu“.

 

Každý z nás vydychovaním produkuje oxid uhličitý. Pokiaľ dostatočne nevetráme, ostáva zavretý v priestore.

 

Prana si oxid uhličitý vďaka snímačom všimne a vyvedie ho von.

 

Problém so zvýšeným CO2 môžu mať najmä školy, škôlky alebo open space kancelárie, kde je veľa ľudí a vetranie je náročné.

 

Prach

 

Prach síce nie je príčinou nedostatočného vetrania, ale opačne. Čiastočky prachu sa k nám dostávajú otvorenými oknami.

Za normálnych okolností nemá žiadne vplyvy na naše zdravie. Ale v tejto dobe kedy sú premnožené alergie, môže spôsobiť rôzne alergické reakcie.

 

Prach v domácnosti taktiež tvorí základ potravy pre roztoče a plesne.

 

Môžete ho zredukovať tým, že nebudete otvárať okná. Ale to by asi nebol dobrý nápad, pretože by sa nám začala zvyšovať vlhkosť.

 

S Pranou dokážete efektívne vetrať a pri tom si nevpúšťať do vnútra čiastočky prachu a iných nečistôt. Vďaka snímačom ktoré má ich rozpozná a zachytí. Tým pádom sa nedostanú dnu.

 

Pre koho je Prana správnou voľbou?

Prana môže poslúžiť každému z nás. Je vhodná do nových aj starých domov. Do bytov, kancelárií, ale aj do školských zariadení či pre budovy občianskej vybavenosti.

 

Prečo si vybrať Pranu?

  • Vďaka mnohým snímačom a automatickému režimu môže fungovať rekuperačná jednotka úplne samostatne.
  • Možnosť ovládania pomocou diaľkového ovládania alebo aplikáciou.
  • Má súčasný prítok aj odtokVysoká účinnosť vďaka medenému výmenníku tepla.
  • Moderný a nerušivý dizajn zariadenia.

 

 

Pýtate sa, kde sa dá kúpiť?

Lokálnu rekuperačnú jednotku Prana si môžete zakúpiť na
www.rekuperacie-prana.sk. Je certifikovaným predajcom s vyškolenými technikmi, ktorý Vám ponúkajú aj montáž a poradenstvo. V prípade montáže touto spoločnosťou Vám zabezpečia akékoľvek farebné prevedenie krytov zdarma.

Zobrazenia: 57

© 2022  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby