Ak ste si kúpili starší rodinný dom, v ktorom chcete bývať, asi vás čaká rozsiahla rekonštrukcia. S najväčšou pravdepodobnosťou sa nevyhnete jeho zatepleniu. Ideálnym riešením na zateplenie rekonštruovaných objektov je, vďaka svojej nízkej hmotnosti, polystyrén.

Napriek mnohým faktorom, ktoré vplývajú na únik tepla, zateplenie  kontaktným tepelnoizolačným systémom spolu s výmenou okien patrí k najúčinnejším opatreniam. Vďaka zatepleniu s použitím polystyrénu si zvýšite komfort bývania, eliminujete úniky tepla a v neposlednom rade bude aj váš účet za energiu nižší.

                       Zdroj: Rades/shutterstock.com

 

Polystyrén je ľahký, ale pritom odolný materiál

Polystyrén je vhodnou voľbou na zateplenie novostavieb, ale oceníte ho aj pri rekonštrukcii rodinného domu. Obnovované budovy si totiž vyžadujú minimálne dodatočné zaťaženie obvodovej konštrukcie alebo strechy. Vtedy sa odporúča, aby tepelná izolácia mala čo najnižšiu hmotnosť. Túto požiadavku spĺňa expandovaný polystyrén (EPS). Tvorí ho totiž z 98 % vzduch. Patrí k ľahkým tepelnoizolačným materiálom, čo však neznamená, že má horšie pevnostné parametre. Napriek svojej nízkej hmotnosti ide o veľmi pevný materiál. Má dobré mechanické vlastnosti a na rozdiel od iných materiálov používaných na zateplenie nemá na tepelnoizolačné vlastnosti polystyrénu vplyv vlhkosť.

 

Jednoduchá a rýchla aplikácia

Nízka hmotnosť polystyrénu je výhodou aj pre toho, kto zateplenie realizuje. Ľahší materiál sa jednoducho prepravuje a bezproblémová je aj manipulácia s ním, vďaka čomu  možno výrazne skrátiť čas realizácie zateplenia. Kladenie tepelnoizolačných dosiek z EPS je rýchle a môže sa robiť v každom počasí. Nie sú potrebné ani žiadne ochranné pomôcky. Zvoliť si môžete buď biely, alebo sivý polystyrén. Sivý EPS zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti pri rovnakej hrúbke ako má biely polystyrén približne o 20 %.

 

                       Zdroj foto: Združenie EPS SR

Zobrazenia: 9

Komentáre k tomuto článku sú uzavreté

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby