Príďte na veľtrh Aquatherm Nitra, v dňoch od 5. do 8. februára 2019

Záujemcovia o obnoviteľné zdroje energie (OZE) si budú môcť vybrať zo širokej ponuky rôznych zariadení, ktoré si môžu nechať nainštalovať so štátnou podporou i bez nej. Na 20. ročníku medzinárodného odborného veľtrhu vykurovania, vetrania, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky Aquatherm Nitra, v dňoch od 5. do 8. februára 2019 v areáli výstaviska AGROKOMPLEX Nitra, bude vystavovať aj najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR, Žiar, s.r.o.

Hovorí vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU Tomáš Jančařík: ,,Na veľtrhu Aquatherm Nitra budeme vystavovať novinku horizontálny plochý termický  kolektor so zväčšenou plochou TS530/M, ale aj rokmi overený a náš najpredávanejší slnečný kolektor TS300, ale aj TS500. Tematicky sa na výstave chceme zamerať okrem rodinných domov aj na bytové domy, preto vystavujeme slnečné kolektory so zväčšenou plochou TS500 a horizontálne TS530/M. Návštevníkom budú na výstavisku k dispozícii naši kolegovia z technickej podpory a predaja THERMO|SOLARU, takže záujemcovia dostanú priamo na mieste poradenstvo, prípadne s nami môžu nadviazať obchodnú spoluprácu.“

Dodáva, že sú pripravení odpovedať aj na otázky ohľadne štátneho projektu Zelená domácnostiam, ktorý vyhlasuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) a ktorý bude mať pokračovanie v tomto roku ako Zelená domácnostiam II. V rámci neho sa s podporou štátu prostredníctvom poukážok na Slovensku nainštalovali tisíce zariadení na prípravu teplej vody s využitím slnečných kolektorov zo Žiaru nad Hronom.

Najpredávanejším slnečným kolektorom na Slovensku všeobecne, ale aj v rámci poukážok od SIEA (až do výšky 50% z nákladov na celé zariadenie) je s veľkým náskokom plochý slnečný kolektor TS 300, ktorý bez prestávky vyrába cca 25 rokov THERMO|SOLAR, Žiar, s.r.o. Len od roku 2004 sa ho predalo doma i vo svete viac ako 150 000 kusov a spolu s jeho predchodcami sa celkový odhad predaných kolektorov tohto typu odhaduje na 250 000 kusov.

,,Málokto vie, že slnečné kolektory sú vhodné aj pre bytové domy a to na Slovensku, i v zahraničí. Solárne systémy na bytových domoch sú pri správnom návrhu rentabilné aj bez podpory štátu. Návratnosť investície pri bytových domoch závisí od rôznych faktorov a spravidla sa pohybuje na úrovni cca 10 rokov. Medzi faktory, ktoré to ovplyvňujú, patrí spotreba teplej vody. Kolektory nemusia byť len na streche, ale práve TS500/M sú vhodné na umiestnenie na fasády a balkóny. Prvou komplikáciou inštalácie kolektorov na bytové domy však spravidla býva získanie súhlasu dostatočného počtu majiteľov bytov. Druhou prekážkou býva získanie súhlasu súčasného dodávateľa tepla k inštalácii solárneho systému. Preto treba súčasného dodávateľa tepla kontaktovať ešte pred oslovením THERMO|SOLARU,“ odporúča T.Jančařík.

Dodáva, že nový horizontálny plochý termický  kolektor TS530/M je horizontálnou verziou obľúbeného kolektora TS500. So svojou zväčšenou plochou 2,5 m2 je zvlášť vhodný na použite pri bytových domoch, priemyselných objektoch, rekreačných a iných zariadeniach s potrebou inštalácie väčšieho počtu kolektorov. Svoje uplatnenie nachádza najmä pri budovách, kde sa kladie dôraz na estetiku a minimalizovanie nežiadúcich účinkov vetra. Kolektor TS530/M má zvýšenú odolnosť voči náročným poveternostným podmienkam a je možné inštalovať ho na fasády, alebo balkónové zábradlia rodinných domov, priemyselných objektov, ale aj na budovy slúžiace rôznym podnikateľským účelom.

 

Ako získať vstupenku na veľtrh  Aquatherm Nitra zadarmo

,,Po vyplnení registračného formulára, ktorý nájdete na webových stránkach http://www.aquatherm-nitra.com/sk/registracia-navstevnikov-firmy, dostanete na váš email poukážku na vstupenku, ktorú po príchode na veľtrh zdarma vymeníte za vstupenku spolu so získaním katalógu, ktorý je súčasťou novín Aquatherm Times. Zároveň vašou registráciou a návštevou veľtrhu sa stávate účastníkom súťaže o jeden z celkom 80 tabletov zn. Alcatel. Pri registrácii nezabudnite prosím uviesť náš Kód partnera, ktorý je 1900051,“ radí T.Jančařík.

Prečo sú slnečné kolektory z THERMO|SOLARU jedny z najlepších?                     

Výrobky spoločnosti majú praxou overenú vyše 40 ročnú životnosť. Takouto spoľahlivosťou sa nemôže v súčasnosti prezentovať žiadny európsky výrobca slnečných kolektorov. O tom, že spoločnosť THERMO|SOLAR si stojí za kvalitou svojich výrobkov svedčí aj fakt, že na nich poskytuje záruku 12 rokov. V súčasnosti ide o najdlhšiu záruku na slnečné kolektory na európskom trhu. Na Slovensku je cena ešte stále hlavným a často i rozhodujúcim faktorom pre kúpu konkrétneho výrobku.

 

Kolektory zo Žiaru mimoriadne spoľahlivé. Pracujú často vo veľmi extrémnych podmienkach, či už v Patagónii blízko Antarktídy, na najvyššej nemeckej hore Zugspitze alebo v Nepále. Ako kontrast k týmto mrazivým podmienkam možno uviesť aj ich používanie pri odsoľovaní morskej vody v Ománe alebo v marockom Marákeši. Panely a nosné konštrukcie majú hurikánový test, čiže sú testované na odolanie rýchlosti vetra až do cca 230 km/h. 

THERMO|SOLAR má v ponuke široké portfólio slnečných kolektorov a záujemcovia si určite vyberú z tejto ponuky práve taký typ, ktorý potrebujú. Na výber je spolu 12 registrovaných slnečných kolektorov určených na ohrev teplej vody. Firma dokáže uspokojiť  každého záujemcu a poradí aj pri výbere zhotoviteľov fotovoltických  panelov na výrobu elektriny. Žiarske  kolektory majú nielen vynikajúci pomer ceny k výkonu, ale aj ich inštalácia a prevádzka sú jednoduché. V podstate bez údržby, s výnimkou výmeny nemrznúcej kvapaliny raz za cca 8 rokov, by mali bezporuchovo dodávať teplú vodu až 40 rokov. Kúpou kolektorov od spoločnosti THERMO|SOLAR Žiar dostáva zákazník istotu, že kupuje výrobok, na ktorého vývoji a výrobe sa podieľajú zamestnanci slovenskej spoločnosti, čím podporuje domácu zamestnanosť.

 

Ďalšie informácie sú na: www.thermosolar.sk

alebo na tel.: +421-45-601 6080

Zobrazenia: 119

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby