Ortopedický vankúš je nepostrádateľným doplnkom pre tých, ktorí majú problémy s chrbticou alebo im chcú predchádzať. Je hygienickejší ako bežné výrobky, ale môže sa aj zašpiniť. Povieme vám o nuansách starostlivosti o ortopedický vankúš - ako ho prať, sušiť a vetrať.

Ako prať vankúše?

Odpoveď na túto otázku závisí od typu výplne zdravotníckeho výrobku. Tu sú tri najobľúbenejšie materiály: Latexová pena. Akékoľvek pranie je pre takúto výplň kontraindikované, ak je prírodná. Hlavnou vecou je starostlivosť o poťah. Syntetický latex je odolnejší. Najčastejšie je povolené prať zdravotný vankúš s touto výplňou ručne a na šetrné režimy v práčke. Pamäťová pena. Tento ortopedický vankúš po vypraní stratí svoj pamäťový efekt - voda zničí štruktúru výrobku a zničí jeho ortopedický účinok. Odporúča sa prať len poťah. Pohánkové šupky. Ide o jednu z najobľúbenejších náplní ortopedických vankúšov. Môže sa prať len poťah. Tento a ďalšie ortopedické vankúše, napr. kvalitný vankúš do auta si môžete vybrať v online katalógu Ortek. Tu určite vyberiete ten najlepší vankúš na spanie.

Presné informácie o spôsobe prania ortopedického vankúša nájdete v pokynoch výrobcu na štítku alebo v dokumentácii k výrobku. Upozorňujeme, že ignorovanie týchto odporúčaní môže spôsobiť deformáciu vankúša, stratu pružnosti alebo nepríjemný zápach. Ak je povolené ručné pranie ortopedického vankúša, mali by ste používať vodu s teplotou najviac 40 stupňov. Mali by sa v nej rozpúšťať špecializované pracie prostriedky na pranie jemnej bielizne, tekuté mydlo alebo šampón. Výrobok nie je potrebné stláčať a žmýkať. Vankúš sušte na čerstvom vzduchu, nie na slnku.

Dá sa ortopedický vankúš prať v práčke?

Iba ak to povoľuje výrobca. Tu sú všeobecné pravidlá, ako prať anatomický vankúš v práčke: predbežné ručné očistenie výrobku od prachu, vlasov a nití; podmienky prania - pranie pri 40 stupňoch, na jemný režim bez odstreďovania a sušenia. Upozorňujeme, že takéto podmienky prania môžu výrobcovia odporúčať aj pre poťahy jednotlivých zdravotníckych pomôcok (napr. ortopedický anatomický vankúš proti vráskam). Dúfame, že sme vám poskytli jasnú odpoveď na otázku, či sa ortopedické vankúše môžu prať v práčke.

Ako čistiť ortopedický vankúš?

Zákaz prania výrobkov neznamená, že by sa nemali čistiť. Tu je niekoľko jednoduchých tipov: pravidelne perte poťah. Je to najistejší spôsob, ako sa zbaviť zápachu ortopedického vankúša; odneste výrobok do čistiarne; pravidelne sušte vankúš na vzduchu, mimo dosahu slnka a zdrojov tepla; používajte parný čistič; škvrny, ktoré prešli cez poťah, odstráňte pomocou vlhkej hubky a špeciálnych čistiacich prostriedkov. Tieto odporúčania by sa samozrejme mali používať, ak ich schválil výrobca. Pri kúpe vhodného ortopedického vankúša sa môžete konzultantov spoločnosti Ortek spýtať aj na konkrétnejšie otázky týkajúce sa starostlivosti o vankúš.

Na základe materiálov: https://ortek.sk/

Zobrazenia: 21

© 2024  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby