V posledných dňoch sa strácam v záplave negativistických vízií a komentárov ako to s touto krajinou, spoločnosťou a vôbec celým svetom ide dole vodou. Niekto nadáva na systém ako taký, niekomu vadí byrokracia, iný zas predpovedajú po voľbách návrat komunizmu a už nám asi ozaj chýbajú len bezdomovci z amerických filmov s nápisom v rukách "koniec sa blíži".

Gorily, čierne stavby, nevymožiteľnosť práva na Slovensku... Je problém s klientmi, s dodávateľmi, s kvalitou školstva a aj s kvalitou samotných študentov a absolventov ... a vôbec, celé je to na ...

Dnes, okolo obeda, keď som vyšiel von,  zadíval som sa do slnka a uvedomil som si, že jar konečne prišla. Tento moment ma naplnil tak fantastickým pocitom, že všetky problémy sveta boli zrazu, aj keď len na chvíľu, preč. Uvedomil som si totiž pár základných skutočností (ktoré síce možno nepatria na stavebný portál) ale s ktorými sa chcem podeliť práve s Vami, lebo sa dotýkajú toho, čo robíme a tým pádom aj toho, kým sme.

 

Máme najviac slobody, ako sme kedy mali - a môžeme tým pádom robiť to, čo chceme. Nič a nikto nám nebráni slobodne pracovať, podnikať, cestovať a ukazovať celému svetu, čo všetko dokážeme.

 

Máme najlepšie nástroje na dosahovanie našich cieľov, aké sme kedy mali - vieme pracovať efektívnejšie a kvalitnejšie než kedykoľvek predtým. Všetky vedomosti a informácie máme na dosah ruky, stačí sa nám za nimi len natiahnuť.

 

Máme sa najlepšie ako sme sa kedy mali - a tým samozrejme nemyslím len finančne. Nemusíme ani myslieť na všetky hladomory a vojny, ktoré sme nikdy nezažili. Stačí, keď si uvedomíme, že všetko, za čím stoja zodpovední ľudia sa z roka na rok mení pomaly k lepšiemu (a o tom som skutočne a úprimne presvedčený).

 

V stavebníctve, ako aj v každej inej oblasti platí, že čo nás nezabije, nás posilní. Okolnosti nerozhodujú o našej budúcnosti, ale náš postoj áno. A aj preto dúfam, že môj hlas neostane jediným "...in deserto".

Juraj Karlík

www.neopolis.eu

Zobrazenia: 360

Komentár


DIZAJNÉR
Komentár osoby Ing.Hruskó Krisztián,PhD. o Marec 27, 2012 na 13:20

slnko svieti na nás všetkých rovnako... ...respektíve keď nie, tak bude svietiť zajtra...

Komentár osoby Martin Procházka o Marec 23, 2012 na 14:28

japonci majú príslovie, ktoré sa objavovalo i pri článkoch ako triezvo zvládali zrútenie elektrárne Fukushima: "Všetko je tak, ako má byť a my sme tu na to, aby sme riešili."....Juraj, sám neostaneš, vidím to podobne, ale pre istotu som sa bol presvedčiť... to slnko tam je.

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2020  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby