Predstavím Vám spôsob, ako rýchlo a funkčne zabezpečiť zateplenie podkrovia. Vhodné pri aplikácii vaty alebo striekanej PUR, PIR alebo inej tepelnej izolácie.

Podstata je v L profile PROTEKTOR, ktorý sa pozdĺž kotví na krovy z interiéru. Vy sami si určíte odsadenie od krokiev, čo určuje použitie izolačných dosiek. Po upevnení týchto profilov sa nalepí pomocou obojstrannej lepiacej pásky parozábrana. Kto chce zabezpečiť 100 % utesnenie, môže do drážky v L-profile vložiť butyl kaučukový pásik. Ďalším krokom je upevnenie HUT profilov, ktoré sa kotvia naprieč krokvám v rozmedzí 60 cm. Takto vytvoríte raster, aby ste následne mohli kotviť sadrokartónové dosky.

Použitím L a HUT profilu získate stabilnú konštrukciu, ktorá odoláva pohybom dreveného krovu. Tým získate garanciu, že Vám nevzniknú nežiaduce praskliny v sadrokartóne. Toto riešenie je vhodné najmä pri rekonštrukciách, kde už nie je možné zväčšiť hrúbku tepelnej izolácie. Toto riešenie je veľmi vhodné aj pri striekanej izolácii prípadne použití PIR  panelov.

Keď budete riešiť zateplenie podkrovia, tak porozmýšľajte a nechajte sa inšpirovať.

https://www.marcus.sk/sk/profily-na-sadrokarton-protektor/1434-l-pr...

Priečny rez konštrukciou krovu s použitím L – profilu a HUT profilov

3D pohľad na L – profil

Ďalšie informácie sú na www.marcus.sk alebo na tel.: +421 907 565 301

Zobrazenia: 147

© 2022  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby