Chcel by som sa Vás spýtat že pre aké ste okná a prečo ??

Zobrazenia: 3835

Odpovedať na toto

Odpovede na túto diskusiu

Rozhodne som pre drevené eurookná, drevo mi akosi patrí na stavbu, hneď stavba vyzerá luxusnejšie. Aj keď  oceľové alebo hliníkové okná majú čo to do seba :-) tiež a stavbe vedia dať dobrý šmrnc.

Bohužiaľ investorov odrádza od použitia drevených okien fakt, že si vyžadujú väčšiu starostlivosť oproti iným typom okien ( plastové , kovové). Ale ako som už povedal drevo je drevo a studený kov ani plast ho nenahradí.

 

PRESNE TAK:)
Presne ako píšeš lea, tlak investora na čo najnižšiu cenu je rozhodjúci. Ale aby som zas nekrivdil sú aj taký, ktorí za nami prídu a nechcú ani počuť o iných oknách ako drevených € oknách :-)
tak to áno, oceľové okná sú síce najdrahšie ale môžeš sa dobre vyhrať
ludia vacsinou preferuju plastove okna, vzhladom na cenu (cena je v podstate jedno z najvacsich kriterii investora) ale drevo je drevo :)
no ešte teplo technické vlastnosti okna môžu zohrať svoje. drevené € okná sú natom horšie aj keď je možné ich spraviť s prídavnou tepelnou izoláciou, čím sa vlastnosti z hľadiska tepelnej techniky podstatne zlepšia.
Zdravím. My máme v novom byte eurookná a stretávam sa s týmto druhom osobne po prvý krát. Bol som aj celkom milo prekvapený, že investor tieto okná použil. Fakt je ten, že sa udržujú horšie. Zasa ten šmrnc lakovaného dreva sa nedá nahradiť plastom. Zrejme z pohľadu dizajnu...
Drevene profily so svojimi sucasnymi povrchovymi upravami sa coraz viac podobaju na plastove profily co je trochu skoda, straca sa duch dreva aj ked sa tym zlepsuje jeho ochrana. Podla mojich znalosti co sa tyka buduceho osetrovania su na tom najhorsie prave svetle odtiene profilov dreva ktorych farba je akosi prirodzena pre nas region. Zlepsovanie tepelnych vlastnosti okien je dnes porovnatelene u vsetkych profilov/plastovych, drevenych, hlinikovych, drevo-hlinikovych, plast hlinikovych/ aj ked u kazdeho materialu to vyzaduje iny sposob upravy a doplnkov> Plastove - zbavovanie sa ocel. vystuzi co vedie k velkostnym limitom dnes sa ale stretavame aj so sklolaminatovou vystuzou, usporiadanie komor, pocet tesneni. Drevene - masivnejsia konstrukcia, kvalita dreva, tesnenia. Hlinikove - preruseny tepelny most, doplnkova tepelna izolacia vo vnutri profilu, tesnenia. Kazdy material ma svoje za aj proti. Uvediem este cenu pre porovnanie plastove Uw=0,8 6.000€, drevene Uw=1,0 7.000€, hlinikove Uw=1,2 10.000€ , plasthlinikove s doplnkovou izolaciou Uw=0,8 15.000€. Drevohlinik bohuzial cenu neviem ale predpokladam ze bude najvyssia, ale podla mna najkrajsi profil na trhu profil Evolut od ceskeho vyrobcu drevenych okien.
To nie je podstatne. Islo len o to ukazat cenovy rozdiel medzi oknami z roznych materialov. Povedzme ze celkova plocha okien je 20m2.

Ahoj

Pozrel som ten profil Evolut, ja to zaujímavé, ale ako sa vraví sto ľudí sto chutí a ja som zas ,,fanúšikom" okien Mira classic a mira therm (www.gutmann.de), majú dodávateľa už aj u nás, ale meno si už nepamätám. ale lacné to asi nebude ...

Pekný deň

Drevene okno je sice pekna vec, ale ako uz bolo niekolko krat povedane udrzba ma o jeho kvalitach este nepresvedcila. Btw. Existuju firmy ako napr. http://www.kalypso.sk ktore ponukaju plastove okna s hodnotami (Uw=0,74W/m2.K pri zasklení Ug =0,5W/m2.K) pri roznej povrchovej uprave plastu. Osobne som to videl na niekolkych domoch, dokonca drevenici a vyzeralo to celkom ok.
plasty vo všeobecnosti majú zrejme budúcnosť. Súčasný stav vývoja tzv. umelých hmôt sa však nachádza vo fáze stredoveku. Najmä z dvoch dôvodov: 1. údržba - je potrebné priznať, že si plasty zdanlivo nevyžadujú údržbu, v skutočnosti sa však udržiavať nedajú, na rozdiel od drevených okien! Skutočná životnosť týchto materiálov je neistá. Otvorové konštrukcie nie sú v plnom objeme z plastu, ale v kombinácii s kovovými profilmi. Testovaním sa zistilo vzájomné poškodzovanie obidvoch komponentov galvanickým prúdom vznikajúcim v styku týchto materiálov, lebo aj použité plasty obsahujú kovy, ako stabilizátory ostatných chemických zložiek (olovo, kadmium). A to je druhý problém: 2. životné prostredie - poškodzované jednak prchavými chemickými zložkami plastov a použitými kovmi, ktoré sú karcinogénne! Fakt je ale aj to, že mnoho náterových a ochranných látok na drevených konštrukciách by sme mohli označiť za život - ohrozujúce. Rozhodne som však v tejto situácii za drevené otvorové konštrukcie. Žiaľ drevo v súčasnej dobe je anonymný materiál a nie konkrétny strom s jasnými vlastnosťami, ktoré sa v minulosti využívali bez potreby ďalšej ochrany. To by ale bola diskusia o niečom inom - podceňovanom a zabudnutom.

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2020  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby