Miestom oddychu a pokoja je pre nás všetkých spálňa. Keďže v nej zvykneme tráviť naozaj veľa času, tak by sme ju mali oddeliť od práce. Základom každej spálne sú postele, pretože od ich kvality závisí aj kvalita nášho spánku. Pri zariadení sa nenechajte ovplyvňovať trendmi alebo zbytočnými dekoráciami, ktoré by vás pripravili o veľkú časť miesta.

Na čo by ste sa mali zamerať pri výbere postele?

Pre výber kvalitnej postele je dobré si najprv ujasniť, aký typ postele hľadáte. Či už ide o čalúnenú posteľ, jednolôžkovú posteľ s úložným priestorom alebo napríklad poschodové postele pre deti. Začnite veľkosťou postele, ideálne je, ak bude dlhšia o 20 centimetrov. Dôležitá je aj konštrukcia, ktorá má často drevený základ. Zásadným faktorom je cena, ktorá by mala byť primeraná k typu postelí.

Prečo sú populárne čalúnené postele?

Pre väčšinu ľudí sú stále populárne čalúnené postele, ktoré poskytujú nielen viac miesta, ale aj oporu pre telo. Ich štýlový dizajn vám umožňuje si ich kompletne prispôsobiť. Výhodou je to, že si môžete zvoliť poťah podľa svojich preferencií a látku. Vytvoríte si tak posteľ, ktorá bude spĺňať všetky požiadavky pre kvalitný spánok. Čalúnenú posteľ môžete doplniť vankúšmi, ktoré pridajú na útulnosti a spríjemnia miesto na spanie. Niektoré modely čalúnených postelí vám poskytujú aj dostatok úložného miesta, ktorý potom môžete využiť napríklad na odloženie posteľnej bielizne.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com 

Aký typ postele je vhodný pre dieťa?

Ponuka je naozaj široká, čo vám umožňuje dobrý výber postele nielen pre najmenších, ale aj pre väčšie deti. Posteľ pre dieťa musí byť v prvom rade naozaj bezpečná. Či už sa rozhodujete pre kúpu jednolôžkovej alebo poschodovej postele, v prípade nutnosti môžete dokúpiť zábranu. Kvalitný matrac zohráva veľkú úlohu pre potrebnú oporu chrbtice a celkové pohodlie počas spánku. Posteľ by mala byť tiež pekná na pohľad a poskytovať úložný priestor, pokiaľ vám záleží na tom, aby ste udržiavali v izbe poriadok.

Prečo potrebujete nočný stolík?

Či už si potrebujete rozsvietiť lampu, alebo sa natiahnuť po mobil, tak vedzte, že sa v spálni nezaobídete bez nočného stolíka. Nočné stolíky už nemusia byť len nutnou súčasťou každej spálne, ale môžete si ich vybrať aj podľa dekóru alebo ako dizajnový kúsok. Ideálne je, keď sú nočné stolíky umiestnené hneď vedľa postele. Ak zdieľate spálňu s partnerom a nechcete sa deliť, tak si môžete zadovážiť hneď dva nočné stolíky. Každý bude mať vlastný nočný stolík pri svojej strane postele. Môžete tak oddeliť aj svoje osobné veci a urobiť si napríklad priestor na knihy alebo rámčeky s fotografiami.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Aké dekorácie môžete pridať do spálne?

Vytvoriť priestor na relax môže byť naozaj ťažkou úlohou, ak by ste si ho spájali s prácou alebo úlohami, ktorým sa doma nevyhnete. Do spálne môžete pridať nejaké rodinné fotografie alebo rámčeky s fotkami. Pre lepšiu energiu môžete tiež pridať viac zelene alebo izbové rastliny, ktoré vám pomôžu celý priestor nabiť dobrou energiou. Pre pohodlie by na zemi nemal chýbať jemný koberček. Pravidlom spálne je mať čo najmenej vecí, ale zároveň mať v priestore všetko, čo potrebujete pre svoj komfort.

Ak chcete vytvoriť útulnú spálňu, tak sa zamerajte na praktickosť a vytvorenie priestoru na relax. Pridajte vankúše, rodinné fotky a sústreďte sa na výber kvalitnej a dostatočne veľkej postele. Nezabudnite, že celkový dizajn postele tiež dotvára posteľná bielizeň. Zamerajte sa na materiál, z ktorého je bielizeň vyrobená, pretože s nimi prichádza do styku naša pokožka počas spania. Odporúčané sú bavlnené obliečky alebo bielizeň zo saténu.

Zobrazenia: 36

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby