Príroda sa pomaly prebúdza, jar a leto sú pomaly tu, a preto je potrebné postarať sa aj o váš dvor či záhradu. Existuje niekoľko šikovných pomocníkov, ktorí vám urýchlia prácu vonku a tým vám zabezpečia aj viac voľného času s rodinou. Nepotrebujete si najať k domu žiadnych brigádnikov, všetko zvládnete aj bez nich.

Nebojte sa prejsť celým sadom

Ak máte veľa ovocných stromov, je naozaj šikovné mať doma motorovú pílu, ktorá vám pomôže odpíliť nepotrebné alebo inak zlé konáre stromov. Nie je to samozrejme nutnosť. Na záhrade môžete mať pokojne len jeden strom, ale zato niekoľko kríkov, o ktoré sa treba tiež starať, a to by ste s ručnou pílou dokázali len veľmi ťažko. Rovnako je šikovné vlastniť pílu preto, že ju použijete ako pomocníka pri rezaní kmeňov stromov do krbu, ktoré vám dodávka pred domom vyložila. Motorové píly sú veľmi praktické, bezpečné a finančne veľmi dostupné. Vyššiu hlučnosť kompenzuje rýchlosť rezu, takže ten hluk dlho počuť nebudete. Rýchlosť nie je jedinou výhodou, je ňou aj vyšší výkon. Pri správnom a bezpečnom zaobchádzaní a staraní sa o ňu vám môže vydržať naozaj dlho.

S tlakom to pôjde jednoduchšie

Tlakových čističov na internete pribúda. Je o ne aj veľký záujem, pretože sú stále viac cenovo dostupné, takže si ich môže dovoliť viac a viac ľudí. Takýto čistič je šikovný na poriadne čistenie podlahy, ktorú máte pri dome už niekoľko rokov. Tá môže byť už dosť špinavá, že sa nedá bežným umývaním vyčistiť. Tlak, ktorý bude ale zrazu na podlahu vyvíjaný, je taký silný, že vaša vonkajšia podlaha bude opäť ako nová. Takýto čistič je šikovný nielen na podlahu na terase, ale aj autá, fasády domov či dokonca zámkovú dlažbu. Funguje samozrejme na princípe striekania vody, ktoré je tak silné, že vyčistí takmer čokoľvek. Cena tlakových čističov sa odvíja najmä od jej sily tlaku a veľkosti prietoku. Profesionálnejšie vapky sa vyznačujú silou až do 200 barov. Na doma vám však bude stačiť tlakový čistič o sile 100 až 130 barov.

Zdroj obrázka:

iliart / Shutterstock.com

Zobrazenia: 20

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby