Doba beží stále dopredu a 15 rokov starý dom môže postrádať veľa technológií, ktoré sú dnes k dispozícii. Majiteľ sa preto rozhodol pre rekonštrukciu a dom premenil na moderné bývanie s inteligentnou elektroinštaláciou. Prečítajte si, ako naša automatizácia domácnosti Loxone poskytuje majiteľom viac pohodlia, bezpečnosti a šetrí im čas.

Cesta k modernému interiéru

Pôvodne dvojgeneračný dom s obytnou plochou 380 m² novým majiteľom dispozične nevyhovoval a v roku 2017 sa rozhodli pre rozsiahlu rekonštrukciu. Najväčším zásahom bolo zbúranie časti strechy a využitie 50m terasy pre modernú spálňu a kúpeľňu.

K výrazným úpravám došlo aj v interiéri domu.

"Najprv sme oslovili pána Ing. arch. Jiřího Košťála z AM Studia, ktorý bol autorom pôvodného domu a ktorý pre nás vypracoval aj projekt na stavebné povolenie pre stavebné úpravy. A práve pán architekt Košťál nám odporučil pána Ing. Berdycha, ktorý sa rekonštrukcie ujal a spoločne so svojou kolegyňou Ing. arch. Markétou Polákovou z firmy Dondesign vypracovali vykonávací projekt a zároveň pre nás navrhli celý moderný interiér domu. S pánom Ing. Berdychom sme si vzájomne sadli, takže vo väčšine prípadov všetko, čo navrhol, vrátane vybavenia interiéru a originálneho nábytku, sa nám páčilo," hovorí majiteľ domu.

Z domu priamo na terasu s bazénom

Centrem domu je kuchyně s jídelnou a obytným prostorem v přízemí. V prízemí sa nachádza sauna, hosťovská izba, pracovňa, pánsky klub a wellness s vírivkou.

Z väčšiny miestností možno vyjsť posuvnými presklenými stenami priamo na obytnú terasu s bazénom. V druhom poschodí sú situované 2 detské izby s vlastnou kúpeľňou. Rodičia majú vlastný priestor so šatňou, spálňou a kúpeľňou.

V celom dome sú elegantne riešené úložné priestory, ktoré splývajú so stenami a nerušia tak celkový dizajn. Zo staršieho domu sa po týchto úpravách stal luxusný dom s moderným vybavením.

"Navrhnutý interiér bol zákazkovo spracovaný pre celý dom v diskusiách a zhode s investorom - jeho vyváženými predstavami, potrebami, farebnosťou i vybavením. Veríme, že tak bude dobre a nadčasovo slúžiť niekoľko rokov," hovorí architekt Ing. Otakar Berdych.

Dom s modernou elektroinštaláciou

Architekti pri projektovaní počítali s naším riešením - Loxone, ktorá sa v dome teraz stará o riadenie väčšiny technológií. Prínosom tohto riešenia je odstránenie desiatok rutinných úkonov denne aj fakt, že technológia nie je v modernom interiéri prakticky vidieť. Všetko je možné prípadne ovládať dizajnovým tlačidlom Loxone Touch alebo z mobilnej aplikácie.

Kompletnú elektroinštaláciu v dome vykonávala firma myComfort, ktorá sa môže pýšiť titulom Loxone Flagship Partner, teda najvyšším statusom, ktorý môžu Loxone inštalační partneri získať.

Výhody zrekonštruovaného domu

A aké funkcií si majiteľ domu v Prahe najviac cení?

"Poloautomatické rozsvecovanie a zhasínanie svetiel v dome, vrátane schopnosti prispôsobenia intenzity svietenia (v kombinácii s čidlami na meranie intenzity slnečného žiarenia a automaticky riadenými žalúziami). Podsvietenie LED pásmi s rôznymi intenzitami a farbami podľa denného času či naprogramované nálady (wellness, sauna, svetlo nad biliardom). Ďalej určite integrované funkcie na vypínačoch, tzn. možnosť nastavenia nálad na osvetlenie, ovládanie hudby a žalúzií z jedného vypínača. Integrovaný kamerový systém do aplikácie, kúrenia a klimatizácie. Pekne funguje zavlažovanie záhrady riadené z Loxone. Praktický je vstup do objektu cez odtlačok prsta. Rýchlo si človek zvykne na otvorenie brány a garáže z mobilu, keď ste 100 m od domu. Celá rodina si veľmi rýchlo zvykla."

Dom teraz konečne vyhovuje predstavám majiteľov. Z pôvodne dvojgeneračného domu sa stala moderná vila s dostatkom priestoru na prácu, oddych aj chvíle s priateľmi. Inteligentná elektroinštalácia Loxone sa o technológie v dome postará a obyvatelia tak môžu venovať čas sami sebe a svojim záľubám.

Ondřej Brynych za Loxone

Zobrazenia: 141

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby