Autodesk Project Photofly je nová web cloud aplikácia, ktorá môže byť veľmi užitočnou pomôckou pre projektantov.

Zo série fotografií nasnímaných "dookola" objektu Photofly automaticky vytvorí realistický 3D model daného objektu. Všetci projektanti, ktorí kedy potrebovali namodelovať súčasný stav, alebo doplniť scénu o okolí projektovanej budovy či o stafážne 3D objekty, iste budú súhlasiť, že takýto nástroj môže ušetriť veľa driny. V budúcnosti tak vystačíte iba s dostatočným počtom obyčajných fotografií danej scény a 3D model získate bezpracne.

Autodesk Photofly môže vytvoriť 3D model ľubovoľnej veľkosti - čo dokážete odfotiť, to dokážete aj vymodelovať. Od drobných predmetov, cez tváre, sochy, až po budovy, mosty a krajinné objekty.

Výsledný model je tvorený 3D sieťou (3D mesh) s aplikovanou textúrou modelu. Možno ho vložiť do AutoCADu, Inventoru a ďalších CAD aplikácií, alebo ho môžete využiť pre priame mobilné prehliadanie či tvorbu 3D videa - "prechádzky". Pre výpočtovo náročný proces "zošitia" fotografií do 3D modelu nepotrebujete výkonný počítač, pretože zložité operácie prebiehajú na cloud serveroch Autodesku. Aplikácia Photo Scene Editor bežiaca v prostredí Windows sa stará len o výber a upload fotografií, ich prípadné dočistenie a o download výsledného vypočítaného 3D modelu (plus jeho prípadný export do CAD formátov).

Pre snímanie objektu je potrebné dodržať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 

Ukážka vlastného prvého pokusu o 3D model (fontána):

 

Celá aplikácia Photofly je k dispozícii zdarma na serveri Autodesk Labs vo forme tzv technology preview.

 

Ďalšie informácie a testovanie na objekte fontány - pozri:

Blog CAD Studio - Photofly 2

Zobrazenia: 1269

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2020  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby