.. Ten film je dobré vidieť... alebo keď ............fúkame viac ako 20 rokov ....
Možno prídu letné horúčavy ....
Tak, ako v zime očakávame dobrú izolačnú schopnosť stavebných konštrukcií proti únikom tepla z vnútra von, chceme si v lete užiť vo vnútri domu tepelnú pohodu v priaznivom „chládku“, ktorý nám správne navrhnuté konštrukcie uchovávajú. Z tohto hľadiska má celulózová izolácia výhodu oproti minerálnym izoláciám či polystyrénu. Jej merná tepelná kapacita je takmer dvojnásobná ako pri minerálnych izoláciách, takže značná časť tepla prechádzajúceho z exteriéru do interiéru sa absorbuje počas dňa v izolácii a v noci sa celá konštrukcia opäť ochladí a je pripravená na ďalší teplý deň. CLIMATIZER PLUS tak účinne vyrovnáva výkyvy teplôt a tlmí ich nápor v interiéri. S týmto javom sa stretávame nielen v obytných podkroviach ale i v dvojplášťových strechách .
Letná dovolenka na “Malte“ ....Výstavba nového podkrovia....
Staviteľom, ktorí rekonštruujú a zobytňujú podkrovia, sa do povedomia dostáva izolačný materiál, ktorý odsúva klasické doskové izolácie vďaka jednoduchej manipulácii, tzn. bez náročného merania, rezania a ukladania. Zateplenie je riešené v každom detaile - okopírovanie nerovností izolovaného prostredia. Pre aplikáciu izolovania klasického podkrovia je potrebné dodržať technologický postup skladieb ako pri izolovaní napr. doskovým materiálom s malou zmenou v tom, že interiérový obklad prípadne sadrokartón sa montuje pred aplikáciou tepelnej izolácie. V prípade čoraz viac obľúbených sadrokartónových konštrukcií táto tepelná izolácia okopíruje a vyplní nadstavovací rošt, čím sú opäť eliminované tepelné mosty.
Pre sofistikované stavby – nízkoenergetické domy a pasívne stavby
Nízkoenergetické domy a pasívne stavby majú nízku alebo extrémne nízku spotrebu tepla. Aby sa do nich mohlo dostávať tak málo energie a napriek tomu v nich zostávalo príjemná tepelná pohoda, je potrebné teplo úzkostlivo chrániť. Pravdepodobne najdôležitejšou súčasťou nízkoenergetických domov a pasívnych stavieb je silná vrstva tepelnej izolácie, ktorá výrazne znižuje tepelné straty a prináša domu radu ďalších výhod.Fúkaná celulózová tepelná izolácia CLIMATIZER PLUS je vhodným riešením pre vyplnenie stavebných konštrukcií nízkoenergetických domov a pasívnych stavieb aplikáciou s masívnou hrúbkou.
Pri požiadavkách na aplikáciu tepelnej izolácie CLIMATIZER PLUS do nízkoenergetických a pasívnych stavieb je vždy vhodné najprv vlastné predstavy konzultovať s aplikačnou firmou pre stanovenie najvhodnejšieho postupu prevedenia. Dosahuje sa tak maximálna efektivita práce. Popri významných výhodách prináša pri správnej aplikácii táto metóda i možné finančné úspory.
Niečo o troch grošoch... Skúsme vrátiť našim rodičom a zateplime ich staré stropy – stavby našich dedov
S nadmerným únikom tepla sa môžeme stretnúť aj pri stropných konštrukciách na rodinných domoch postavených v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch predchádzajúceho storočia, tzv. „šťukatórových stropoch“./ palachy atď.../. Riešením je dodatočné zateplenie stavieb so zachovanou dutinou v stropnej konštrukcii „ fúkanou“ celulózovou tepelnou izoláciou CLIMATIZER PLUS. Prístup do izolovaného priestoru získame vytvorením aplikačných otvorov prípadne uvoľníme záklopovú dosku. Pomocou aplikačného zariadenia a aplikačných hadíc materiál pneumaticky dopravíme do pripraveného priestoru, čím sa odstráni akákoľvek ručná manipulácia s materiálom na stavbe.
K prípadom riešenia dodatočného zateplenie patria aj stropné a medzistrešné konštrukcie na rodinných domoch z obdobia 60. – 70.tych rokov. Stropy sú riešené buď ako betónová platňa „deka“, alebo keramický strop. Na stropnú konštrukciu je postavený krov s miernym spádom so svetlou výškou medzistrešného priestoru od 80 cm až po cca 30 cm. Vzniknutý medzipriestor vo väčšine prípadov nie je riešený z hľadiska tepelnej izolácie, ak áno, tak časť poteru na strope je doplnená len o perlitový poter alebo menšiu hrúbku doskovej tepelnej izolácie. Dodatočná tepelná izolácia dvojplášťových striech „fúkanou“ celulózovou tepelnou izoláciou CLIMATIZER PLUS spočíva v tom, že na strešnej konštrukcii sa vytvorí vlez, pokiaľ nie je, ktorý slúži pre vstup do izolovaného medzistrešného priestoru. Po vizuálnej kontrole a navrhnutí riešení sa pomocou aplikačných hadíc nafúka tepelná izolácia na stropnú konštrukciu o požadovanej priemernej hrúbke.
Pekné dovolenkové čítanie....
Vždy tie najčerstvejšie aktuality z diania okolo celulozovej izolácie CLIMATIZER PLUS nájdete aj na:
vuno.sk alebo facebook.com/climatizer plus
Vypracujeme svetlotechnický posudok.
svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt.
Komentáre môžu pridávať iba registrovaný členovia.
Pripojte sa k sieti Stavebnictvo.sk - Pre tých čo pomáhajú, alebo chcú lepšie bývať.