Bezpečnosť je v dnešnej dobe veľmi dôležitá. Veď na každom rohu číha nejaké nebezpečenstvo a ľudia sa obávajú o svoje autá či dokonca byty a majetok v nich. Pokiaľ ide o autá, väčšina ľudí má jasno v tom, čo má robiť preto, aby bolo auto v bezpečí. Ako však ochrániť svoj byt? Veľkú úlohu v tomto prípade hrajú kvalitné vchodové dvere.

Zabezpečte si vchodové dvere
Nemyslíme momentálne konkrétne dvere do bytu, i keď i tie sú veľmi dôležité. Na mysli máme skôr vchodové dvere do bytových domov. Pretože ak budú dobre zabezpečené práve tieto dvere, nebude mať problém žiadny človek obývajúci danú bytovku či panelák.

Takéto dvere samozrejme musia spĺňať niekoľko kritérií a to nielen ohľadom bezpečnosti. Dôležitá je hlavne kvalita použitých materiálov, ktorá zabezpečí dverám pevnosť, odolnosť a dlhovekosť. Samozrejme sú dôležité i zámky alebo iné riešenia zamykania, či už ide o klasické kľúče, alebo elektronické čipy a podobne.


Kde však naozaj kvalitné vchodové dvere zoženiete? Možností je naozaj veľa. Dosť sa o takýchto dverách dočítate na internete. Dvere v Bratislave vám prináša Kalypso.sk, kde nájdete dvere tej najvyššej kvality, ktoré sú nielen bezpečné a trvácne, ale navyše aj dobre vyzerajú. Hodia sa tak skvelo na paneláky či bytovky s vynovenou fasádou a doladia tak nový, moderný vzhľad danej nehnuteľnosti.


Ľudský faktor je dôležitý


Netreba však zabúdať na možnosť zlyhania ľudského faktoru. Ak totiž budete mať na bytovke tie najkvalitnejšie dvere a niekto z bytovky ich nebude zatvárať či zamykať, tak sa zlodeji pokojne môžu dostať do spoločných priestorov a následne do bytov. Je preto dobré pri inštalácii dverí všetkým obyvateľom dobre vysvetliť ako dané dvere fungujú a kedy a ako ich majú zamykať a podobne. Ideálne je aj priamo v blízkosti dverí či na dvere vyvesiť pripomínajúci oznam, aby ľudia na bezpečnostné opatrenia nezabúdali.

Zobrazenia: 204

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2020  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby