Kúpili ste si konečne svoj vysnívaný dom alebo byt? Nemusíte sa už viac sťahovať z nájmu do nájmu a hlavne, budete si môcť zariadiť svoje bývanie podľa vlastných predstáv. Nerobte žiadne kompromisy. Myslite na to, že vo vašom dome či byte možno budete žiť celý život, preto investujte čas a financie na to, aby ste sa tam cítili príjemne.

 

Obrázok: Vytvorte si priestranný a dizajnový domov. Zdroj: Elmina.sk

Investujte do príjemného bývania

Konečne ste si kúpili nehnuteľnosť a prezeráte si katalógy s interiérovým dizajnom? Túžite po tom, aby váš nový domov vyzeral ako z časopisu, ale investícia do kúpy nehnuteľnosti bola dosť vysoká, a tak si nemôžete dovoliť profesionálneho interiérového dizajnéra? Alebo sa bojíte, že by sa vaše predstavy nestretli s tými jeho?

Určite to zvládnete aj sami, je len potrebné sa zamerať na pár základných vecí, ktoré môžu vzhľad vášho interiéru výrazne ovplyvniť. Myslite na to, že ak budete jednať unáhlene, môže sa stať, že po krátkom čase budete nespokojní. Dobre si premyslite každú farbu, každý kus nábytku či dekoratívne vybavenie vášho domova.

Ponúkneme vám pár rád, ktoré môžu pomôcť k tomu, aby bol váš interiér pekný a priestranný a aby ste sa doma cítili aj po rokoch príjemne.

Obrázok: Vyberte si štýl interiéru, ktorý je vám blízky. Zdroj: Elmina.sk

Inšpirácie pre dizajn vášho interiéru

Na internete nájdete veľa inšpirácii, ktoré vás môžu osloviť. V prvom rade sa zamerajte na to, aký dizajn sa vám páči. Máte radi moderný minimalistický štýl alebo skôr rustikálny, z ktorého dýcha francúzsky vidiek?

Ak vás osloví konkrétny typ nábytku, myslite na to, aby ladil s ostatným zariadením. Jednotný dizajn domácnosti je totiž veľmi dôležitý. Samozrejme, musíte myslieť aj na priestor. Odmerajte si každú miestnosť, aby ste v nej mali dostatočné miesto na nábytok a dalo sa v nej pohodlne pohybovať.

Niektorým ľuďom pomáha, keď listujú v dizajnových časopisoch a vystrihujú si obrázky, ktoré ich zaujali. Ak ste si zozbierali dostatok výstrižkov interiérového dizajnu, ktoré vás inšpirujú, ustúpte a pozrite sa na ne z diaľky. Možno spolu vytvoria dizajn vášho nového bývania. 

Farby vášho domova

Keď už máte predstavu, aký štýl interiéru sa vám páči, je na rade coľba hlavnej farby. Je dôležité, aby to bola vaša obľúbená. Samozrejme, nemala by byť príliš agresívna, tmavá či chladná. Možno vás to nenapadlo, ale práve farby vo veľkej miere ovplyvňujú vašu náladu, preto sa zamerajte na takú, ktorá vo vás vyvoláva radosť a príjemný pocit.

Vyberte si kombináciu troch farieb, ktoré vzájomne ladia. Hlavná farba by mala byť na stenách, druhú farbu a jej odtiene by mali mať väčšie kusy nábytku, ako napríklad pohovka, skrine či kuchynská linka. Tretiu použite na menšie doplnky - vankúše, dekorácie a iné drobnejšie veci.

Výber farby ovplyvňuje aj svetlo v miestnosti. Voľte svetlé prírodné farby, pretože sú jednak prirodzené pre oko, a zároveň vystihujú teplo domova. Vyhýbajte sa krikľavým či veľmi tmavým farbám, ktoré pôsobia chladne a na nálade a pocite pohodlia vám veľmi nepridajú.

Prečo práve tri farby? Jedna je nudná, dve pôsobia rušivo, ale tri farby vytvárajú harmóniu, ktorá je pre pocit pohodlia potrebná. Ak si predsa len vyberiete menej farieb, využívajte odtiene alebo rôzne textúry, ktoré miestnosť spestria.

Obrázok: Harmónia farieb vytvára príjemný pocit. Zdroj: Elmina.sk

Kombinácia nábytku

Častou chybou pri zariaďovaní je, že do miestností sa dáva zbytočne veľa malého nábytku len preto, aby zaplnil priestor. Je to však veľmi nepraktické. Kombinujte nábytok tak, aby ste mali dostatok úložného priestoru na uloženie vecí, a zároveň mali len ten nábytok, ktorý naozaj potrebujete.

Určite potrebujete nejakú komodu na drobnosti, veľkú pohodlnú sedačku, kde si môže posedieť celá rodina, a kreslo pre váš home office. Aj preto je potrebné striedať rôzne veľký nábytok, ktorý nezaberie veľa miesta, ale z praktického dôvodu ho tam potrebujete.

Kombinácia veľkého nábytku s menším pôsobí vždy lepšie ako miestnosť zaplnená komodami a stoličkami, kde sa ledva nájde priestor na pohyb.

Ak chcete svoj nábytok využívať dlhé roky, nešetrite a investujte do  kvalitného masívneho nábytku

Dekorácie v interiéri

Dekorácie robia vaše bývanie domovom a veľa o vás prezradia. Obrazy na stenách, sviečky na komode, kvety či knihy, to všetko si vaša návšteva všíma. Nie sú to len veci, ktorými zaplníte prázdny priestor, ale je to aj odraz toho, čím sa radi obklopujete a aký ste.

Hľadáte praktickú dekoráciu? Ideálnym riešením sú prútené či ratanové košíky. Hodia sa do každého interiéru a vy si do nich môžete schovať drobnosti, ktoré potrebujete.

Zveľaďte si domov umením. Máte mnoho príležitostí, ako podporiť umeleckých remeselníkov a zároveň skrášliť svoj interiér. Stačí krásna ručne robená misa uprostred konferenčného stolíka alebo obraz vo vašej chodbe či váza, ktorú budete vypĺňať živými kvetmi.

Obrázok: Dekorácie sú obrazom majiteľa. Zdroj: Elmina.sk

Tešte sa za rodinou do svojho domova

Je to váš domov a hlavne vy sa tam musíte cítiť príjemne. Aký nábytok a aké farby si vyberiete, záleží len na vás. Myslite však na to, že domov musí byť miesto, na ktoré sa budete vždy tešiť, a to nielen kvôli svojim blízkym, ale aj príjemnému prostrediu, v ktorom si budete užívať voľné chvíle a tráviť čas s rodinou.

Zobrazenia: 29

© 2022  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby