Moderne zariadená paneláková obývačka, ktorá vás svojim dizajnom môže osloviť

Panelákové obývačky sú zväčša priestorovo menšie ako tie v rodinných domoch. O to ťažšie sa môže zdať ich zariaďovanie. Pre niekoho to bude výzva, pre niekoho zase malina. Aj panelákové obývačky sa ale dajú zariadiť moderne.

Rohová sedačka v neutrálnej farbe

V moderne zariadenej panelákovej obývačke perfektne vynikne práve rohová sedačka v neutrálnej farbe – v sivej, béžovej, hnedej. Rohové sedačky poskytnú dostatok miesta na sedenie, úložný priestor a v prípade rozkladacích rohových súprav aj priestranné lôžko na spanie.

Neutrálne farby sa dajú jednoduchšie kombinovať, sú nadčasové, čo je ich veľkou výhodou. Takéto sedačky, čiže sedačky v neutrálnych farbách, si bude možné doladiť s farebnými dekoračnými vankúšmi s prírodnými vzormi, či geometrickými tvarmi.

Vinylová podlaha

Pri kompletnej rekonštrukcii tejto miestnosti je potrebné začať vždy od podlahy. Veľmi obľúbené a zároveň moderné sú drevené parkety, avšak sú drahšie ako ostatné podlahy, čo môže viacerých odradiť.

V moderne zariadených panelákových obývačkách dominujú predovšetkým vinylové podlahy. Okrem prijateľnej ceny sú príjemné a teplé na dotyk. Medzi ďalšie výhody a prednosti vinylových podláh môžeme zaradiť výbornú tepelnú a zvukovú izoláciu, vysokú odolnosť voči opotrebeniu, protišmykovosť, odolnosť voči nečistotám, jednoduchú údržbu, odolnosť voči vlhku a vode a ľahkú výmenu poškodenej lamely.

Menší kusový koberec

V moderne zariadenej obývačke nie je potrebný žiadny veľký koberec. Postačí menší kusový krátkovlasý a dlhovlasý koberec. Ak sa rozhodnete pre krátkovlasý koberec, vyberajte skôr koberec v prírodných farbách s geometrickými vzormi. Ak ale uprednostníte skôr dlhovlasý kusový koberec,  vyberajte skôr jednofarebné koberce opäť v prírodných farbách.

K svetlosivej rohovej sedačke odporúčame ladiť smotanový, biely, či zelený koberec. Farbám ako červenej, čiernej a fialovej sa v panelákovej obývačke vyhýbajte. Miestnosť totiž opticky zmenšujú.

Ostatné dekorácie a bytové doplnky

Okrem rohovej sedačky v neutrálnej farbe, vinylovej podlahy a menšieho kusového koberca pod konferenčným stolíkom by v moderne zariadenej panelákovej obývačke nemali chýbať ani jednofarebné farebne neutrálne dekoračné závesy, väčší obraz na plátne nad sedačkou, štýlová dizajnová stojaca lampa a relaxačné kreslo (poprípade taburetka a puf).

Ak máte ale v obývačke plastové balkónové dvere a tým pádom aj vstup na balkón, pozor na umiestnenie relaxačného kresla, taburetky, či pufov.

S množstvom dekorácií v obývacej stene to ale nepreháňajte.

Zdroj obrázka:
appleyayee / Shutterstock.com

Zobrazenia: 135

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby