Vintage a použitý vzhľad je práve teraz v móde. Od obchodov so starožitnosťami až po vidiecke trhy sa ako dekor, ale aj ako funkčný prvok používajú vintage kúsky. Skvelým kandidátom, ktorý slúži obom účelom, je rebrík. O jeho primárnej funkcii asi veľmi hovoriť nemusíme. V posledných rokoch však dôvtipní majitelia starých rebríkov premieňali tieto často už nepoužívané drevené drahokamy na projekty v oblasti dekorácie domov. Jedným z osvedčených spôsobov, ako dodať svojmu domovu rustikálny vzhľad, je vytvárať dekor rebríkmi. Opotrebovaný „vintage“ rebrík je plný charakteru, potenciálu a dokáže vášmu domovu poskytnúť očarujúcu atmosféru. Rebríkové projekty sa však neobmedzujú iba na ľudí, ktorí milujú vidiecky štýl. Nové projekty sú elegantné, moderné a dopĺňajú súčasný dizajn.

Inšpirujte sa našim článkom a dodajte svojmu domovu štýl aj funkciu pomocou nasledujúcich tipov, na čo všetko sa dá použiť rebrík.

1.   Pridajte architektonický prvok pomocou rebríka ako nosníka

Keď má váš domov vintage atmosféru, rebrík by sa dal zavesiť takmer kamkoľvek a vyzeral by dobre. Drevený rebrík môžete využiť ako stropný preklad - trám, aby vymedzil dve miestnosti. Ak sú vaše stropy dostatočne vysoké, zvážte zavesenie rebríka podobným spôsobom do väčších dverí.

2.   Transformujte rebrík na poličky

Prvým krokom k vytvoreniu vzhľadu, ktorý vidíte na obrázku nižšie je výroba políc, čo je pomerne ľahký proces.

Vytvorte alternatívnu verziu tejto police spojením dvoch otvorených rebríkov hore nohami na stene a vytvorte W. Medzi trámy v rôznych výškach pridajte dosky ako poličky.

Tu je niekoľko nápadov ako takéto poličky využiť:

  • celú jednotku použite ako poličku na knihy.
  • postavte ho v kuchyni na riad.
  • skladujte na ňom v spálni topánky a kabelky.
  • umiestnite ho v kôlni alebo v garáži na odkladanie vecí a vecičiek.
  • usporiadajte naň kancelárske potreby do ozdobných košov.

zdroj: Zuzha/shutterstock.com

3.   Zaveste industriálne osvetlenie na vintage rebrík

Jedným z bežných spôsobov, ako je možné drevené rebríky použiť, je ich vodorovné zavesenie na strop. Ak je rebrík správne pripevnený, mal by byť schopný uniesť dostatočnú váhu vecí uložených na vrchu. Ak chcete viac dizajnu a menej funkčnosti, použite rebrík ako akcent pre svietidlá nad jedálenským stolom.

Ďalšie tipy, čo zavesiť na ozdobný rebrík pripojený k stropu:

  • hrnce a panvice
  • girlandy a zeleň
  • zväzky sušených bylín
  • bielizeň v práčovni

4.   Zaveste drôtené koše na priečky rebríka pre extra úložný priestor

Pridaním drôtených košov na naklonený rebrík sa potenciálny úložný priestor znásobí. Tento nápad použite v kúpeľni na uskladnenie toaletných potrieb. Tento projekt je tiež možné ľahko začleniť do kuchyne alebo komory pre čerstvé potraviny.

5.   Rebrík ako držiak na noviny

Udržujte svoje časopisy pod kontrolou - a napodobnite vzhľad drevených stojanov v čitárňach knižnice - pomocou nakloneného maľovaného rebríka pripevneného k stene. Preveste cez priečky časopisy a nechajte ich visieť, kým nebudete pripravení odhodiť ich do recyklačného koša.

6.   Držiak na deky

Nič nepôsobí útulnejšie ako nadýchané hrejivé deky! Poskladané sú žiaľ neohrabané a môžu zaberať veľa miesta. Ak máte vintage rebrík, oprite ho o stenu a prehoďte deky cez priečky. Ušetrí vám to priestor a vás to súčasne ušetrí od neustáleho rozkladania a skladania prikrývok.

7.   Rebríky ako paravan

Pre tento nápad na dekoráciu budete potrebovať tri rebríky. Spojte ich pomocou pántov a ta-da! Vytvorili ste paravan, alebo rozdeľovač miestnosti. Rebríky sa ani nemusia zhodovať, v skutočnosti by vďaka ich rozmanitosti mohol paravan vyzerať ešte zaujímavejšie. Ak sa vám dostanú do rúk  nejaké vintage vyzerajúce pánty, bude to ešte zaujímavejšie.

8.   Držiak na uteráky

Namiesto toho, aby ste si zničili sadrokartón inštaláciou zastaralej tyče na uteráky v kúpeľni, stačí oprieť starý rebrík o stenu a zavesiť na neho uteráky. Tento rustikálny dekor rebríka sa nielen ľahko implementuje, ale je aj funkčný. Zavesením uterákov na priečky rebríka im poskytnete dostatok priestoru na sušenie na vzduchu pred ďalšou sprchou.

9.   Použite rebrík ako rám na fotografie

Vintage rebríky zavesené priamo na stene sú všestranné, pretože môžete často meniť dekor, aj fotografie. Ak sú priečky dostatočne hrubé, budú pôsobiť ako police a udržia sa v nich drobnosti, ktoré máte radi.

Ak je rebrík tenký, držte sa jednoduchých a ľahkých predmetov, ako sú fotografie v rôznych, alebo rovnakých veľkostiach. Niektorí zavesia na stenu maľované rebríky a nechajú interiér úplne prázdny. Výber je len na vás. Pretože takéto rebríky sú dlhé a úzke, takáto aplikácia by fungovala dobre aj nad pohovkou.

zdroj: pinterest.com

10.               Opora pre popínavé rastliny

Ďalším spôsobom, ako použiť svoj vintage rebrík, je pestovanie popínavých rastlín. Stačí ho o niečo oprieť, zasadiť do zeme zopár popínavých kvetov a sledovať, ako sa krútia smerom hore a časom zakrývajú celý rebrík. Nakoniec bude vyzerať ako niečo priamo z čarovnej rozprávkovej záhrady.

11.               Dekorácia pre špeciálne príležitosti

Možno nemáte v domácnosti miesto na to, aby ste rebrík neustále používali ako dekoráciu, ale nevyhadzujte ho! Stále ho viete využiť pre špeciálne udalosti, ktoré organizujete. Mohol by slúžiť ako miesto na vystavenie fotografií na prvej narodeninovej oslave, alebo naň môžete usporiadať darčeky pre hostí, ktoré si môžu pri príchode na udalosť vziať - napríklad na záhradnej svadobnej hostine. Možností je tu nekonečne veľa.

12.               Skladujte na ňom toaletné potreby

Ak majú priečky rebríka určitú hĺbku, použite ich na odkladanie v kúpeľni. Rebrík je dokonalým miestom, kam si môžete dať lak na vlasy, parfum, suchý šampón, krémy na tvár a čokoľvek iné, čo denne používate. Ďalší skvelý spôsobom, ako môže byť kúsok dekoru v domácnosti súčasne aj funkčný.

13.               Premeňte ho na pracovný stôl

Potrebujete miesto na prácu? Premeňte svoj starý rebrík na pracovný stôl. Na vytvorenie tohto projektu  toho nepotrebujete veľa. Stačí odstrániť niekoľko dolných priečok, nahradiť strednú priečku väčším kusom dreva, pripevniť ho k stene. Horné priečky môžete použiť na vystavenie vašich obľúbených dekoračných predmetov. Tak ľahké a tak praktické.

14.               Rebrík ako držiak vašich módnych doplnkov

Prečo nechať krásne potlačené šály a milované korálky zastrčené? Oprite, alebo pripevnite rebrík o stenu, aby ste rafinovane vystavili svoje obľúbené kúsky― a vniesli tak do miestnosti farby a vzory.

15.               Baldachýn nad posteľ

Nesníva každé malé dievčatko o posteli s nebesami? Verte, že aj to vaše bude úplne „zamilované“ do svojej novej „rebríkovo - baldachýnovej“ postele! Veľmi bezpečne pripevnite maľované kovové uholníky na stenu nad posteľou ... Opakujeme, veľmi bezpečne. (A „prísne“ varujte  decká pred nacvičovaním pohybov ako v „opičom bare“, zatiaľ čo sa nepozeráte ... ale ak sa tak predsa len rozhodnú uistite sa, že nebudú vedieť dostať tú vec dole ... ale, nehovorte im to). A potom pripevnite starý rustikálny rebrík k uholníkom ....  cez priečky rebríka prehoďte dekoratívnu látku, ktorú prispôsobíte štýlu izby. Hotovo!

Existuje toľko rôznych spôsobov, ako vo svojom domove použiť starý rebrík. Nemusí to byť iba dekoratívne riešenie, pretože, ako vidíte, v mnohých prípadoch môže mať aj skutočne funkčné využitie.

Zdroje informácií:

Zobrazenia: 125

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby