Podporujú naše budovy naše osobné zdravie a pohodu v post-covidovej ére?

Konferencia VELUX Build for Life 2021 sa zameriava na výstavbu zdravších budov

Podľa nedávnych štúdií môže zastavané prostredie ovplyvniť našu pohodu rovnako ako náš životný štýl a stravovanie. Ako môžeme stavať zdravšie a inteligentnejšie budovy, ktoré zlepšujú pohodu jednotlivcov a rešpektujú životné prostredie? Aké sú hlavné výzvy v tejto oblasti? Aké sú najnovšie inovácie v architektúre, ktoré môžu zlepšiť životné podmienky komunít a jednotlivcov? Toto sú niektoré z otázok, ktoré budú zodpovedané na konferencii VELUX Build for Life, jednej z najzaujímavejších udalostí roka zameranej na architektúru, ktorá sa koná od 15. do 17. novembra. Prezentácie a panelové diskusie s najväčšími menami v stavebníctve môžete sledovať online a zadarmo.

Spôsob, akým dnes staviame, má obrovský vplyv na budúcnosť našej planéty: ovplyvňuje ľudstvo a citlivé ekosystémy na Zemi. Naše domovy a pracoviská, budovy, v ktorých trávime väčšinu dní, ovplyvňujú naše fyzické a duševné zdravie viac ako kedykoľvek predtým a to najmä v dobe poznačenej životom po pandémii. Ak chceme znovu spojiť ľudí a planétu prostredníctvom zdravších a udržateľnejších budov, je čas položiť si niekoľko dôležitých otázok.

Sú naše budovy dostatočne flexibilné, aby sa prispôsobili zmenám? Prečo záleží na dobrom dizajne? Môžu budovy pomôcť pri obnove životného prostredia? Podporujú naše budovy naše osobné zdravie a pohodu?

Môžu budovy pomôcť vytvárať komunity? Ako môže súčasný dizajn budov podporovať miestny kultúrny kontext? Pomáhajú naše budovy sprístupniť každodenný život ľuďom?

Spoločnosť VELUX rozvíja Build for Life, priekopnícku, multidisciplinárnu iniciatívu spustenú v roku 2021 s cieľom preskúmať tieto otázky. „Ako súčasť našej stratégie udržateľnosti do roku 2030 sme sa zaviazali podniknúť merateľné kroky smerom k pozitívnej zmene, pričom sa zameriame na to, ako môžu budovy pomôcť vyriešiť globálne výzvy pomocou udržateľných riešení a praktických opatrení. Jedným zo spôsobov, ako to robíme, je Build for Life, iniciatíva ktorá bola vytvorená s cieľom pomôcť spojiť ľudí a planétu prostredníctvom lepšieho dizajnu budov,“ povedala Lone Feifer, riaditeľka pre trvalo udržateľné budovy skupiny VELUX. „Veríme, že na to, aby sme zabezpečili prosperujúcu budúcnosť pre mestá, komunity, rodiny a jednotlivcov, musíme stavať spôsobom, ktorý zlepší život ľudí aj planéty. To sa dá dosiahnuť len vtedy, ak bude stavebný priemysel spolupracovať na spoločnom cieli, ktorým je urobiť budovy zdravšie pre našu spoločnosť a našu planétu,“ dodala.

Rámec Build for Life – ktorý bude oznámený a podrobnejšie prediskutovaný na podujatí – ponúka praktické, princípmi riadené, usmernenia a stratégie pre celý proces projektovania a výstavby budov. Načrtáva vplyvné parametre a umožňuje zainteresovaným stranám v stavebnom priemysle používať spoločný jazyk na spoluprácu pri navrhovaní a výstavbe udržateľnejších budov, zdravšieho životného prostredia a silnejších komunít. Aby sme pochopili koncept Build for Life Compass, stačí sa pozrieť na jeho kľúčové slová: lokálny, cenovo dostupný, flexibilný, kvalitný, s dôrazom životné prostredie, zdravý, komunita.

Konferencia Build for Life – hybridné podujatie, ktoré sa koná v dánskom hlavnom meste – spája profesionálov z odvetvia a svetových lídrov na dvoch hlavných podujatiach: Compass Stage – kde sa bude diskutovať o siedmich najväčších výzvach a príležitostiach v dnešnom stavebnom priemysle – a Daylight Symposium Stage, ktorý skúma silu denného svetla pri vytváraní zdravých a odolných budov. Konferencia Build for Life 2021 bude obsahovať sériu kľúčových prezentácií vedúcich predstaviteľov, ako aj panelové diskusie zamerané na relevantné inovácie v oblasti dizajnu budov, technológií, udržateľnosti a zdravia.

Na konferencii vystúpi viac ako 90 rečníkov – architektov, staviteľov, inžinierov, dizajnérov, projektantov a ďalších odborníkov z odvetvia. Medzi nimi nájdeme Josepha Allena, riaditeľa programu zdravých budov Harvard Chan School; Jakob Strømann-Andersen, architekt a partner v Henning Larsen Architects, ktorý spolunavrhol The Cube pre VELUX; Eleonora Brembilla, odborníčka na (denné) osvetlenie a odborná asistentka na Fakulte architektúry TU Delft a Natalia Sokol z Gdanskej technickej univerzity, ktorá sa špecializuje na implementáciu stratégií dizajnu denného svetla v mestskom plánovaní. Medzi hosťami je aj Juri Troy, prejav rakúskeho architekta sa zameria na to, prečo je dobrý dizajn dôležitý pre udržateľnosť a dlhú životnosť. Sinus Lynge a Camilla van Deurs budú skúmať rovnako zaujímavú tému: architekti budú diskutovať o tom, ako môžeme vybudovať komunity, ktoré udržia ľudí a planétu. Každá z relácií bude vysielaná naživo z televíznych štúdií v Kodani a možno ju sledovať online.

Celý program a prihlasovanie na konferenciu nájdete TU.

Zobrazenia: 32

Komentáre k tomuto článku sú uzavreté

© 2022  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby