Súťaž o najkrajšiu strechu Slovenska už pozná víťazov. Zo 75  prihlásených projektov rodinných domov so šikmou strechou s pálenou krytinou Tondach boli vyžrebovaní výhercovia, ktorí získali zaujímavé finančné odmeny. V roku 2023 sa súťažilo v dvoch kategóriách – Novostavby a Rekonštrukcie.

Cieľom súťaže Moja strecha je krajšia ako tvoja je inšpirovať budúcich staviteľov a ukázať im možnosti riešenia šikmých striech. „Keramická krytina Tondach predstavuje nekonečnú škálu možností pre modernú a kvalitnú strechu. V našom portfóliu sú univerzálne škridly na strechy s nízkym či vyšším sklonom, moderné škridly s rovnými líniami či klasickou vlnou, ale aj rôzne povrchové úpravy a farby. Z našej ponuky si určite vyberie každý,“ hovorí Michal Dobrovodský, produktový manažér firmy Wienerberger pre značku Tondach.

Výhra 1 000 eur

Podmienkou prihlásenia sa do súťaže Moja strecha je krajšia ako tvoja na internetovej stránke www.najkrajsiastrecha.sk bolo zhotovenie strechy v období od 1.1.2019 do 31.3.2023. Súčasťou registrácie bolo vyplnenie formulára a zaslanie minimálne 3 fotografií šikmej strechy s uvedením konkrétneho typu použitej krytiny. V každej kategórii boli vyžrebovaní 3 výhercovia, ktorí získali finančné odmeny v hodnote 1 000, 500 a 300 eur. Do kategórie  Novostavby sa v tomto roku prihlásilo 59 rodinných domov, z ktorých sa šťastie usmialo na majiteľa novostavby v Poprade. V kategórii Rekonštrukcie vyhral rodinný dom v Kráľovej pri Senci, ktorý bol vyžrebovaný zo 16 prihlásených objektov. Spomedzi použitých krytín sa na stavbách najčastejšie objavovali veľkoformátová škridla Sensaton 11 či Veneton 14. Pri rekonštrukciách bola obľúbenou voľbou aj škridla Steinbrück.

Kategória: Novostavby

       1. miesto – Rodinný dom v Poprade (výhra 1000 eur)

Tento moderný rodinný dom v Poprade bol realizovaný v roku 2019 z pálených tehál Porotherm. Majitelia použili na šikmú strechu modernú veľkoformátovú škridlu Planoton 11 (pôvodný názov Figaro 11) s minimalistickým dizajnom. Táto keramická krytina je vhodná aj pre strechy s vyšším sklonom.

       2. miesto – Novostavba Pribylina, Liptovský Hrádok (výhra 500 eur)

Pre rodinný bungalov v Liptovskom Hrádku si majiteľ Ján J. zvolil obľúbenú krytinu Sensaton 11 (pôvodný názov Samba 11). Veľkoformátová posuvná škridla je ideálna pre strechy s nízkym sklonom, pretože vďaka hlbokým odvodňovacím drážkam umožňuje efektívny odtok vody. S doplnkovou hydroizolačnou vrstvou je krytina vhodná aj na strechy so sklonom od 10°.

       3. miesto - Vila Karin, Merašice (výhra 300 eur)

Tretie miesto získala Karin M., ktorá prihlásila do súťaže murovanú vilu v obci Merašice na západnom Slovensku. Na členitú strechu bola použitá krytina Sensaton 11 v čiernej farbe. Povrchová úprava glazúra je vysoko odolná voči poškriabaniu, mrazu a mechanickému poškodeniu povrchu.

Kategória: Rekonštrukcie

       1. miesto - RD Kráľová, Kráľová pri Senci (výhra 1000 eur)

Rekonštrukcia rodinného domu v obci Kráľová pri Senci bola realizovaná v roku 2022. Na strechu bola použitá škridla Steinbrück, ktorej dizajn je obľúbený na našom území už vyše 200 rokov. Túto škridlu možno kombinovať aj s pôvodnými krytinami bez zmeny latovania, čo pri rekonštrukcii predstavuje výrazné zníženie nákladov.

2. miesto - Rodinný dom, Kozárovce (výhra 500 eur)

Rodinný dom v Kozárovciach bol rekonštruovaný minulý rok. Na streche klasického štvorcového rodinného domu bola opäť použitá posuvná strešná krytina Steinbrück. Škridla s typickým tvarom používaná už dlhé roky prevyšuje svojich predchodcov kvalitou a presnosťou.

3. miesto - Vidiecky domček, Prašník (výhra 300 eur)

Na vidieckom domčeku v obci Prašník použil majiteľ mediteránsku škridlu Veneton 14 (pôvodný názov Mediteran Plus). Typickým znakom tejto krytiny je výrazná vlna. Hlboké odvodňovacie drážky škridly v južanskom štýle umožňujú použitie na rôzne typy striech, dokonca už od sklonu 10°.

Viac na www.najkrajsiastrecha.sk  alebo na www.wienerberger.sk/tondach.

Foto: Wienerberger

Zobrazenia: 28

© 2023  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby