Poznáte výhody murovaných sprchových kútov?

Ak rozmýšľate aký typ sprchového kúta si do kúpeľne zaobstaráte skúste ešte porozmýšľať aj nad murovaným sprchovým kútom. Oproti klasickej sprche s vaničkou majú murované sprchy niekoľko výhod. 

Štandardné rozmery

Bežný, štandardný rozmer sprchových kútov je 90 x 90 cm. Na trhu nájdete aj ďalšie rozmery sprchových kútov, ktoré môžu byť o pár centimetrov väčšie, mať tvar štvrť alebo polkruhu, štvorca alebo obdĺžnika. Pokiaľ sa rozhodnete sprchový kút vymurovať môže mať rozmery aké len chcete.

Murovaný sprchovací kút môže mať dve alebo tri vymurované steny. Následne vám stačí zaobstarať len sprchové dvere, prípadne jednu zástenu a máte hotovo. To ale nie je jediná výhoda tohto typu sprchy.

Bezpečnosť

Sprchové vaničky hlavne ak sú keramické sú šmykľavé. Výhodou murovaného sprchového kútu je fakt, že ich povrch môžete zhotoviť z obkladu, ktorý sa nešmýka. Navyše, podklad je takmer zarovno s podlahou v kúpeľni takže riziko, že sa pošmyknete ako pri vychádzaní z vaničky je nulové.

Životnosť

V závislosti od toho aký materiál ste použili môže murovaný sprchový kút vydržať aj desiatky rokov, pokojne aj dve generácie čo je podstatne dlhšie než životnosť vaničky alebo klasických sprchových kútov. 

Dizajn

Murovaný sprchový kút si môžete vytvoriť presne podľa vašich predstáv. Môže mať väčšie rozmery a poskytnúť vám dostatok miesta pri sprchovaní. Môžete do neho umiestniť poličky alebo aj malú sedačku. Môže byť zhotovený z rôznych materiálov a farieb. Sprchové sety sú v súčasnosti aj perfektnými dizajnovými kúskami, ktorými dodáte sprche a aj celej kúpeľni jedinečný štýl.

Údržba

Údržba a čistenie murovaného sprchového kúta je rýchlejšie a jednoduchšie než pri bežnom sprchovom kúte. Nemusíte čistiť žiadne kolieska, prečisťovať pojazdy či záhyby. V murovanom sprchovom kúte máte len rovné steny, podlahu a jedny dvere. Celú sprchu očistíte za pár minút.

Jedinou nevýhodou murovaného sprchového kútu je jeho cena, ktorá sa oproti klasickým sprchovým kútom s vaničkou môže vyšplhať niekoľko násobne vyššie.

Zobrazenia: 331

© 2023  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby