Každé odvetvie priemyslu má špecifické nároky, predovšetkým na hygienu a bezpečnosť. Týka sa to napríklad chemického, potravinárskeho, automobilového či stavebného priemyslu. Bezpečnosť na pracovisku by nemal žiadny zamestnávateľ brať na ľahkú váhu. Je dôležité, aby sa zameral na špecifiká pre odvetvie, ktoré sa ho priamo týka. Žiadny zamestnávateľ určite nestojí o pokuty či v horšom prípade o úraz svojich zamestnancov.

Obrázok: Ochranné prostriedky na stavbe sú dôležité pre bezpečnosť.

Pracovné oblečenie v stavebnom priemysle

Pracovný odev je základom bezpečnej práce zamestnanca. Je dôležité, aby odev zamestnanca chránil a aby bol zároveň pri práci pohodlný. Pracovník na stavbe by mal byť chránený od hlavy až po päty a výber odevu a ochranných prostriedkov by mal zamestnávateľ dôkladne zvážiť. Zamestnanec v stavebnom priemysle musí mať osobné ochranné pracovné prostriedky (OOPP). To znamená, že pri výkone svojej práce na stavbe, mu musí zamestnávateľ zabezpečiť všetko potrebné - pracovné oblečenie, pracovný odev, rukavice, prilby, v niektorých prípadoch slúchadlá, respirátory či ochranné okuliare.

Pokiaľ sa jedná o prácu, kde sú potrebné OOPP, zamestnávateľ je povinný ich zabezpečiť každému zamestnancovi. Povinnosť zamestnávateľa nie je len v poskytovaní pracovného odevu, ale musí sa o pracovné oblečenie aj starať a v prípade potreby ho vymeniť.

Výber správneho pracovného odevu

Dnes existuje veľké množstvo kamenných a internetových špecializovaných predajní s pracovnými odevmi a pomôckami. Pri výbere nezabudnite myslieť na správny výber jednotlivých častí OOPP, bezpečnosť a pohodlie zamestnancov. Nevyberajte len podľa ceny, ale zamerajte sa hlavne na kvalitu produktov. Poradíme vám, na čo by ste mali pri výbere pracovného odevu myslieť.

Pevný materiál

Pre prácu na stavbe je nevyhnutné, aby bol odev, predovšetkým montérky, z pevnej a oderu vzdornej látky. Aby bol odolný a zároveň pohodlný, je dobré vyberať odev v kombinácii bavlna a polyester. Pri výbere tiež dbajte na zosilnený materiál na miestach, kde je pracovné oblečenie najviac namáhané. 

Bezpečná a pohodlná obuv

Správny výber obuvi je pre stavbárov veľmi dôležitý. Keďže pracujú na nerovnom povrchu, niekedy za každého počasia, potrebujú, aby bola obuv pevná a s drapľavou podrážkou. Okrem toho, že je pevná a protišmyková, musí byť aj pohodlná. Pri ich práci je nutné, aby chodidlá netrpeli, pretože nesprávna obuv môže prispieť k celému radu zdravotných problémov. Pri výbere myslite na mechanické, elektrické či chemické nebezpečenstvo. Obuv musí byť vyrobená zo zdravotne nezávadného materiálu, hlavne vnútro obuvi, aby materiál nespôsoboval rôzne kožné choroby, ako napríklad plesne či exémy.

Ochrana zraku a sluchu

V niektorých prípadoch je samozrejmosťou ochrana zraku a sluchu. Táto ochrana je nevyhnutná hlavne na stavbách, a preto je potrebné pri výbere dávať pozor na to, aby bola dostatočná a kvalitná

Ochranná prilba

Keďže stavbár má túto ochranu hlavy na stavbe celý deň, a to aj v letných teplých dňoch, dbajte pri výbere na to, aby bola dostatočne priedušná a ľahko nastaviteľná. Samozrejme, musí byť odolná proti nárazom a mala by mať polyesterové vnútro.

Obrázok: Správny výber ochranných prostriedkov je dôležitý.

Zabezpečenie ochranných odevov bez zbytočných starostí

Pokiaľ sa nechcete zamestnávať kúpou a celkovým obstarávaním ochranných odevov, existuje služba, ktorá sa o všetko postará za vás. Ak chcete chrániť a obliekať svojich zamestnancov bez toho, aby ste sa trápili správnym výberom odevov, ich praním či výmenou, môžete si objednať službu prenájmu a servisu všetkých pracovných odevov pre svojich zamestnancov. 

Spoločnosť Lindström ponúka priemyselným odvetviam, čiže aj tomu stavebnému, komplexné služby. Ich prenájom spočíva v tom, že pracovné odevy pre vás zakúpia alebo navrhnú na mieru podľa vašich špecifických potrieb. Potrebné odevy vám následne dodajú priamo na pracovisko. Súčasťou ich služieb je aj starostlivosť o ne. V dohodnutých termínoch vyzdvihnú špinavé a poškodené oblečenie, odnesú a nahradia ho za čisté a nepoškodené

Vďaka tejto službe ušetríte nielen čas, ale aj peniaze za nákup, skladovanie, čistenie a opravu.

Zobrazenia: 59

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby