Ktorá krytina je práve na rekonštrukciu tou najvhodnejšou?

Ak vlastníte starší dom, pravdepodobne sa nevyhnete rekonštrukcií strechy. Materiály, ktoré sa používali v dobe jeho výstavby, dnes nespĺňajú tepelnoizolačné požiadavky a spôsobujú obrovské straty energií. Nehovoriac o tom, že jednotlivé spoje krytiny môžu byť po rokoch poškodené a preniká cez ne vlhkosť. Úplne prvým krokom pri prerábke starej strechy je výber novej strešnej krytiny. Ktorá z dnes dostupných je tou najvhodnejšou práve na rekonštrukciu?

Chyby z minulosti je nutné napraviť

V minulosti sa pri stavbe domov akosi pozabúdalo, že strecha tvorí významnú úlohu pri udržiavaní tepla v budove. Na krov sa pokladala priamo krytina bez akejkoľvek izolácie či fólie, ktoré by zabránili úniku tepla cez strechu a prieniku vlhkosti do priestoru pod ňou. Dnes sa všetci majitelia domov snažia dosiahnuť čo najväčšiu úsporu energie, pričom nevyhnutnosťou k jej dosiahnutiu je rekonštrukcia strechy. No bez tej správnej krytiny prerábka neprinesie očakávaný efekt.

Strešné krytiny, ktoré sa prispôsobia aktuálnym podmienkam

Len škridla vyrobená z hliny, vody, vzduchu a ohňa Vám dokáže výrazným spôsobom sprostredkovať pocit tepla. Spolu s kompletnou rekonštrukciou strechy zabráni v zime únikom tepla z domácnosti a v lete zas chráni pred nadmerným prehrievaním z vonkajšieho prostredia. V priestore pod strechou udržuje príjemnú klímu. V porovnaní s vašou starou strechou vám dokáže ušetriť až 20% nákladov na energie. Zároveň je možné vybrať si prevedenie pálenej škridle, ktoré je priamo predurčené na rekonštrukciu a dokáže vám znížiť náklady na prerábku. Ak je starý krov technicky v poriadku, môžete ho aj s latovaním ponechať v pôvodnom stave. Túto škridlu je totiž možné  v dĺžke pokrytia posúvať až o 6 cm, vďaka čomu sa prispôsobí súčasnému latovaniu strechy.

Škridla s 33 ročnou zárukou a životnosťou aj viac než 100 rokov

Presvedčte sa aj vy, že strešná krytina Tondach je na rekonštrukciu najvhodnejšia. Okrem vyššie spomenutých predností disponuje aj ďalšími. Vďaka ponuke až 25 farebných odtieňov ju vzhľadovo dokážete prispôsobiť vášmu vkusu či fasáde domu. Výrobca na ňu ponúka až 33 ročnú záruku, pričom jej životnosť dosahuje viac než 100 rokov. Stavte aj vy na riešenie strešnej krytiny predurčené na rekonštrukciu a doprajte svojmu domu len tú najkvalitnejšiu strechu.

Zobrazenia: 462

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2020  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby