Bratislava, 20. augusta – Sklo je prirodzene veľmi tvrdý materiál. Najmä u tých interiérových často hrozí riziko poškrabania. Popredný výrobca sklenených povrchov, spoločnosť Guardian, však ponúka sklo, ktoré škrabancom odolá a vyzerá ako nové aj desaťkrát dlhšie ako bežné sklo. Sklenené stoly, pulty či priečky si tak zachovajú svoj lesk a priehľadnosť. Nie je teda potrebné ich tak často vymieňať, prípadne si zvykať na povrchové vady.

Sklo Guardian DiamondGuard je pokryté špeciálnou ochrannou vrstvou s uhlíkovým vláknom, ktorá zaisťuje extrémnu odolnosť. Vďaka tomu obstálo aj v rozsiahlom testovaní spoločnosti Guardian, simulujúcom vplyvy, ktorým je sklo vystavené každodenným používaním a nešetrným zaobchádzaním. Povrch odolal škrabancom od príborov aj kľúčov.

 

Oproti bežnému sklu sa DiamondGuard hodí aj do priestorov, ktoré sa horšie čistia, pretože špeciálna úprava jeho povrchu zabraňuje usadzovaniu nečistôt. Tým sa zároveň spomaľuje aj proces opotrebovania. K jeho čisteniu je možné použiť bežné domáce prípravky.

Práve dlhá životnosť, odolnosť a nenáročnosť na údržbu sú kľúčovými faktormi a vlastnosťami, na ktoré by sme mali najviac dbať pri výbere interiérového skla. Vyrieši to totiž problém finančne nákladných výmen sklenených povrchov. Investície na obstaranie skla sa jeho majiteľovi vrátia do niekoľkých rokov, v mnohých prípadoch sa návratnosť ráta dokonca na mesiace.

Interiérové sklo DiamondGuard má naozaj široké využitie. Dodá dlhotrvajúcu odolnosť aj veľmi namáhaným povrchom. Plne číre a priehľadné sklo, na ktorom nezostávajú odtlačky prstov, je možné využiť ako estetický a účelný povrch stolov, predajných vitrín alebo obchodných pultov. DiamondGuard obstojí aj ako materiál na výrobu výťahov alebo schodov. Vrstvené bezpečnostné sklá rady DiamondGuard poslúžia napríklad aj ako steny alebo priečky v interiéri. Estetické možnosti interiéru zase rozšíria kvalitné dizajnové zrkadlá, vyrobené z tohto skla.

 

Sklo DiamondGuard je natoľko odolné, že nepoľaví ani pri naozaj intenzívne využívaných priestoroch. Svoje skúsenosti s tým majú aj v jednom z najvúčších hotelov v Las Vegas: „Predtým sme menili zrkadlá každých šesť až osem týždňov,“ hovorí Robert Hadley z hotelu Treasure Island v Las Vegas. „So sklom DiamondGuard sa ich životnosť predĺžila na viac ako šesť mesiacov,“ dodáva.

 

Sklo DiamondGuard je k dispozícii v niekoľkých rôznych prevedeniach a v celej škále rôznych odtieňov, podľa účelu, ku ktorému je určené.

Zobrazenia: 300

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby