Každému z nás záleží na čo najlepšom a najpohodlnejšom spánku. Práve ten rozhoduje o tom, aký bude náš deň a pomáha nášmu telu zregenerovať sa, čo má veľký vplyv na naše zdravie. Pri voľbe vašej novej postele by ste sa mali sústrediť hlavne na matrac a rošt. S výberom toho správneho roštu vám v poradíme tomto článku.

Kvalitný spánok nie je iba o matraci

Ak sa povie kvalitný spánok, ako prvé sa mnohým vybaví veľká posteľ, pohodlný matrac a príjemný vankúš. To všetko je, samozrejme, pravda, no nesmieme zabúdať ani na rošt, ktorého výber mnoho ľudí podceňuje. Tento neviditeľný pomocník má za účel poskytovať čo najlepší základ pre matrac a má tak priamy vplyv na celkovú kvalitu vášho spánku.

Iba na správnom rošte bude matrac dostatočne vetraný a optimálne rozloží tlak, ktorý je naňho vyvíjaný. Kvalitný rošt zaistí matracu prirodzené predĺženie jeho životnosti a zachovanie anatomického tvaru bez zbytočných preležanín. Rošt je pre posteľ nenahraditeľný aj kvôli komfortu. Čím kvalitnejší model máte, tým pohodlnejšie pre vás bude ležanie na matraci.

Správny rošt má priamy dopad na kvalitu vášho spánku.

Ktorý rošt je pre mňa ten pravý?

Aktuálne nájdete v obchodoch širokú ponuku roštov a vyznať sa v nich môže byť pre mnohých z vás problém. Pomôcť vám môže aj predchádzajúci článok na blogu Materasso.sk. V prvom rade je potrebné si určiť, ako budete rošt využívať, respektíve aké funkcie od neho očakávate. Štandardne delíme rošty na latkové a lamelové, pričom práve druhý spomínaný typ je tým najčastejším a najvhodnejším variantom aj pre vás.

Latkový rošt je najlacnejšou verziou a aj napriek tomu, že výborne poslúži na odvetrávanie matraca, neponúka pruženie, ktoré pridáva na komforte spánku. Je ideálnou voľbou pre pružinové matrace a tuhšie penové matrace s vyšším jadrom.

Pevný latkový rošt s bočným výklopom. Zdroj: materasso.sk

Základný rozdiel oproti latkovému roštu je ten, že lamelový rošt vďaka pružným lamelám poskytuje pruženie. Pomáha tak optimálne rozložiť vašu váhu a zlepšuje ortopedické vlastnosti matraca. Lamelový rošt je ideálnou voľbou pod penové matrace. Všeobecne platí, že čím vyšší počet lamiel, tým lepšie dokáže rošt reagovať a prispôsobiť sa záťaži. Tento typ nájdete aj v polohovateľnom variante, ktorý nastavujete ručne alebo automaticky.

Dokonalé pohodlie v posteli

Pod roštom si však nemusíme predstaviť iba kopu dreva, ktorá sa opiera o rám postele. Pre náročnejších z vás už dnes existujú na trhu polohovateľné rošty, ktoré ponúkajú omnoho väčší komfort, než bežné rošty.

Ak si v posteli často čítate alebo máte v spálni televízor, polohovací rošt môže byť ideálnym riešením. S polohovacím roštom môžete zdvihnúť časť pod hlavou do pohodlnej výšky na podopretie krku pri čítaní alebo sledovaní televízie. Takisto môžete zdvihnúť spodnú stranu postele a vyložiť si nohy po náročnom dni.

Manuálne polohovateľný lamelový rošt s prístupom do úložného priestoru. Zdroj: materasso.sk

Na jedno stlačenie

Ak vo svojej posteli trávite mnoho času aj mimo spánku, napríklad čítaním kníh, prácou na počítači, alebo si v nej jednoducho radi vychutnávate voľné chvíle, rošty poháňané motormi sú ako stvorené pre vás. Automaticky polohovateľné rošty prinášajú maximálne pohodlie doslova na jeden dotyk. Stačí stlačenie tlačidla a rošt sa dokonale prispôsobí vašim aktuálnym požiadavkám na ležiacu polohu. Vďaka pripojeným motorom môžete polohovať ako hlavu, tak aj nohy. Oproti klasickému polohovateľnému roštu ponúka viac možností nastavenia polôh.

Elektrický rošt je vybavený motormi, ktoré zdvíhajú jednotlivé časti do takej polohy, akú si sami zvolíte. Ovládač môže byť buď diaľkový s káblikom, alebo integrovaný do bočného panela. Pomocou neho si dokážete veľmi rýchlo a jednoducho nájsť tú pravú pozíciu pre vás.

Elektricky polohovateľný lamelový rošt EVO Mobil. Zdroj: materasso.sk

Jednoznačná voľba pre ľudí s pohybovým obmedzením

Motorový polohovací rošt je ideálnou voľbou najmä pre seniorov, ktorí sú na lôžko dlhodobo odkázaní a polohovanie roštu je v ich prípade doslova nevyhnutnosťou. Ležanie v jednej polohe počas celého dňa nie je príjemné, ani zdraviu prospešné, nakoľko sa môžu vytvárať rôzne preležaniny. Polohovací rošt však vďaka svojej schopnosti meniť polohu pomáha lepšie prekrviť končatiny, a tak zlepšuje celkovú cirkuláciu krvi v tele.

Samozrejme, takýto rošt si môžu dopriať nielen ľudia s obmedzenými pohybovými možnosťami, ale napríklad aj športovci či tehotné mamičky. Jeho nespornou výhodou je to, že dokáže pohnúť aj s robustným 120 kilovým chlapom. Kvôli motorom, ktoré rošt poháňajú a nachádzajú sa pod ním, sa ale budete musieť rozlúčiť s úložným priestorom. To je však len malá obeta za komfort, ktorý tento typ roštu ponúka. 

Vaše telo sa vám odvďačí

Investícia do kvalitného roštu, je investíciou do seba a svojho zdravia. Myslite na to, že spánok tvorí takmer tretinu nášho života, preto je jeho kvalita dôležitá. Aj napriek tomu, že cenové relácie niektorých roštov, najmä tých s polohovaním, sa pohybujú vo vyšších sumách, je nutné brať na vedomie, že kúpa roštu je investíciou na mnoho rokov. Vyberajte preto správne a zverte sa do rúk odborníkov.

https://materasso.sk/

Zobrazenia: 27

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby