Pohľad do interiéru s vytvorenou tieňovou špárou po obvode

Určite to poznáte aj vy, keď ste nespokojní, keď vidíte pekný priestor, ale zbadáte rôzne nepekné detaily, ktoré celý dojem pokazia. Jedným z najčastejších zlých detailov sú napojenia sadrokartónu k omietke. Veľmi je zaužívané tento spoj pretrieť akrylovým tmelom a to z môjho pohľadu nesprávne. V priebehu pár mesiacov tmel zažltne, stratí svoju pružnosť a práve v tomto spoji začne praskať. Aby sme sa tomuto vyhli vymysleli sme iný spôsob.

Predstavíme Vám spôsob, ako vyriešiť detail napojenia sadrokartónu a omietky, ktoré nepraská, ale zároveň vytvára zaujímavý interiérový efekt po obvode podhľadu. Vzniká tieňová špára, ktorá opticky predeľuje šikmé plochy podkrovia v kontraste so zvislými obvodovými stenami. Celé to vyznie veľmi efektne, keď steny sú v inej farbe ako bielej, prípadne z dýhovaného obkladu. Je už len na vašej fantázii a interiérovom dizajnérovi, ako to skombinuje.

Realizácia je jednoduchá. Potrebné je pri osadení sadrokartónu vynechať medzeru v šírke plánovaného ukončovacieho profilu, ktorý vytvorí tieňovú špáru. Táto špára môže byť šírky 6, 10, 15 alebo 20 mm. Spôsob vytvorenia tieňovej špáry je vidieť na priloženej fotodokumentácii.

Odporúčame využiť profil s tieňovou špárou 15 mm. Keďže je strop v určitom uhle, lepšie vynikne širší profil. Osadili sme ho tak, že po obvode sme si krížovým laserom vytvorili pomyslenú rovinu, ktorú bude zakrývať ukončovací profil, ktorý vytvorí tieňovú špáru. Profil sa po dĺžke vloží do vytvorenej medzery a ukotví sa sponkovačkou cca každých 20 – 30 cm. Nakoniec sa prestierkuje finálnou stierkou, aby nebolo vidieť profil a nerovnosti v miestach sponkovania. Následne vytvárame efekt tieňovej špáry po celom obvode v interiéri.

Náhľad pred osadením profilu v pravo

Osadenie vzorky profilu

Prestierkovanie profilu po jeho celej dĺžke

Je už len na vás ako sa rozhodnete zrealizovať spoje medzi obvodovou stenou a sadrokartónom. Tento článok Vás možno inšpiruje a necháte si vytvoriť efekt tieňovej špáry po obvode. Získate tým nielen výborný vizuálny interiérový efekt, ale aj zabránite vzniku nepriaznivých prasklín. Úplne vylúčite tmelenie pomocou akrylového tmelu o čo nám ide.

Ďalšie informácie sú na www.marcus.sk alebo na tel.: +421 907 565 301

Zobrazenia: 12

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2019  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby