Väčšina technológií slúži na zlepšenie kvality života ľudí. A možno práve preto zažívajú taký "boom". Žijeme v dobe, keď sa výrobcovia orientujú takmer plne na zákazníka a načúvajú jeho potrebám.

Kvalitný spánok je základ zdravého života

Aj v Silicon Valley potrebujú spať, takže "tech" preniklo aj do odvetvia výroby matracov. Čím ďalej viac poukazujeme na to, ako je spánok pre produktivitu a psychické zdravie dôležitý.

Nedostatok spánku nenahradíte ničím. Počas spánku sa telo regeneruje, myšlienky sa ukladajú a prebiehajú všetky dôležité procesy. 

Inteligentné aplikácie uľahčujú život vo dne aj v noci

Vytvorením inteligentnej domácnosti ušetríte tisíce úkonov. Možno tak diaľkovo ovládať svetlá, spotrebiče, kúrenie, televíziu a počítač. To všetko sa dá ešte vylepšiť obstaraním hlasového asistenta.

Technológia preniká aj do spánku. Teplota v posteli sa dá regulovať podľa toho, či ste zimomraví, alebo vám je horúco. Niektoré matrace a prikrývky vedia dokonca vyrovnať telesnú teplotu partnerov.

Potom je tu sledovanie spánkového rytmu. Spánok si môžete nechať zaznamenávať do aplikácie v telefóne. Matrac vás môže v určitý čas prebudiť alebo dokonca vyslať signál kávovaru, ktorý vám ešte pred zazvonením budíka pripraví lahodnú kávu na prebudenie.

Kvalitný matrac je základ

Spomínané technológie vám môžu uľahčiť život. Niekedy je ale potrebné vrátiť sa o pár krokov späť. Opustiť svet technológií a vybrať si vhodný matrac.

Dôležité faktory kvality tých najlepších matracov: 

  • ergonómia (zónovanie matracov, tuhosť)
  • kvalitné prírodné látky a materiály
  • design

Svet technológií pomáha pri výbere správneho matraca

Keď si chcete kúpiť topánky, viete, akú máte veľkosť a čo približne hľadáte. S matracom je to zvyčajne inak. Kupujete ho len párkrát za život. Materiály a technológie sa neustále menia. Vyznať sa v ponuke môže byť náročné. Matrac sa vám pri skúšaní v obchode môže zdať dobrý, ale doma po pár nociach zistíte, že vás z neho bolí chrbát.

Výroba kvalitných matracov kombinuje prvotriedne technológie, premyslený dizajn a prírodné materiály. Výber správneho matraca môže byť zložitý, no práve s tým pomáha unikátna technológia XSENSOR, ktorú používame a dokážeme tým celý proces zjednodušiť.

Ako funguje diagnostický nástroj XSENSOR?

Technológia XSENSOR je schovaná vo vrstve, ktorá vyzerá ako bežná deka. Vnútri je ukrytých 2 440 senzorov a tie poskytnú presnú mapu prenosu tlaku užívateľa na matrac.

Technológia XSENSOR vykreslí mapu rozloženie tlaku tela na matrac. Zdroj: materasso.sk

„Deka“ je bezdrôtovo prepojená s počítačom, ktorý premieta presnú mapu tlaku tela na matrac zvýraznenú v rôznych farbách podľa toho, o akú záťaž na konkrétne miesto sa jedná. Rozloženie tlaku na matrac má každý iné.

Deka s tlakovými senzormi na meranie vhodnosti matraca. Zdroj: xsensor.com

Pri výbere matraca totiž záleží na telesnej hmotnosti človeka a na polohe v ktorej najčastejšie spí. Ďalej je dôležité vziať do úvahy, či má nejaké zdravotné problémy a niekoľko ďalších faktorov, ako bolesti chrbta alebo nespavosť. Vhodný matrac sa tiež mení s vekom. Rozhodne neplatí, že by ste mali mať celý život rovnaký.

Príďte si technológiu XSENSOR vyskúšať na vlastnej koži

Spoločnosť Materasso organizuje akcie na počítačové meranie vhodnosti matracov technológiou XSENSOR v rôznych mestách po celej Českej a Slovenskej republike. Podrobný zoznam miest merania nájdete na webe našej spoločnosti.

„Ako výrobcu matracov nás veľmi teší, že môžeme ľuďom ponúkať meranie pomocou XSENSOR technológie. Nepochybujem o tom, že ľudia pozitívne reagujú na technologické novinky. Naši obchodní partneri môžu vďaka XSENSORu, ktorý zobrazuje tlak tela, jednoduchšie pomôcť s výberom matraca.“

Roman Chomát

https://materasso.sk/

Zobrazenia: 95

Sponzorovaný odkaz

Sponzorovaný odkaz

Udalosti

Sponzorský odkaz:

svetlotechnika - vypracujeme svetlotechnický posudok pre Váš projekt. 

Energetické projektové hodnotenie budov a teplotechnické posudky.

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby