Londýnsky Mint Hotel predstavil najväčšiu živú zelenú stenu v Európe.
Nový Mint Hotel v blízkosti Londýnskeho Toweru je otvorený len niekoľko mesiacov, no už teraz vytŕča z radu – fasáda budovy je najvyššou živou zelenou stenou v Európe. Projekt bol predstavený len pred mesiacom a pokrýva 1025 štvorcových metrov budovy bujnou vegetáciou. Luxusný hotel stojí v jednej z najstarších častí Londýna a bol navrhnutý tak, aby spĺňaj aj tie najnáročnejšie environmentálne normy.

Na živú stenu ako aj na historické budovy v okolí je nerušený výhľad cez veľké okná v loby ako aj vo zvyšku budovy, ktoré sa ťahajú od podlahy po strop. Stenu vytvára štyridsať rôznych druhov rastlín, ktoré boli starostlivo vybrané a naaranžované podľa toho ako je fasáda vystavená slnečnému žiareniu. V tieni okolitých budov rastú paprade a na miestach ktoré majú dostatok slnečného svetla zasa trávničky a klinčeky.
Čítaj tiež : Kupola zo slamy a hliny v pasívnom štandarde
Stena pozostáva z 184 000 jednotlivých rastlín, rozdelených do 4100 modulov. Rastliny boli vypestované v skleníku a následne prepravené na svoje miesto na stene. Zeleň udržiava pri živote vysoko moderný automatický zavlažovací systém, ktorý ich nie len zalieva ale aj hnojí. Ak by systém zlyhal, vyšle upozornenie v podobe textovej správy spoločnosti, ktorá sa o stenu stará.
Strecha hotela je miestom pre ďalšiu zelenú atrakciu – je pokrytá divými kvetmi a obsahuje aj niekoľko úľov. Ceny izieb v hoteli sa pohybujú od 200USD na noc, čo zahŕňa Wifi pripojenie a prístup na strešnú lúku.

Zdroj : www.inhabitat.com

Zobrazenia: 1694

Komentár


ARCHITEKT
Komentár osoby marketa anna medas o Máj 13, 2011 na 8:41
inak ked som bola v milane tam v centre bola bezne pouzita zelena fasad ana domoch"0 alebo v parizi to mali na jednom obchodaku ako reklamu, dost dobre"0

DIZAJNÉR
Komentár osoby Ing.Hruskó Krisztián,PhD. o Máj 13, 2011 na 8:00
na margo: ...ja mám super svokru. :)

REMESELNÍK
Komentár osoby Ervin Karaba o Máj 12, 2011 na 18:55
No ako vidím máme riešiť seba. Tak teda, čo sa týka navrhovaného technologického postupu pri riešení tematiky " Nie práve najviac obľúbená svokra - čo s ňou :-((( ?", ktorú predostrel pán ing.Hruškó, by som si dovolil  poznamenať, že táto metóda sa javí po dôkladnejšej analýze ako veľmi spoľahlivá. Keď si človek premietne v hlave, ako by to prebiehalo (myslím, čisto teoreticky), tak z pôsobenia rôznych faktorov pro i kontra nám vychádza, že aj keď bude mať dosť síl dotyčná svokra, magma kdesi stredom našej planéty by mala byť podľa mojich vedomostí zo základnej školy tekutého stavu. (teda pokiaľ to ešte stále platí aj pre adekvátnu slovenskú časť magmy, lebo človek tu  nikdy nevie). To teda znamená, že ak už iné nie, hádam sa aspoň utopí !!!  Samozrejme to platí iba v prípade, ak náhodou, čiste teoreticky, akási neznáma skupinka nevybudovala ilegálne tunel na druhú stranu. No a nedaj bože, keby sa jednalo o obojstranne prechodný tunel - len si predstavte takú nasrdenú svokru  od protinožcov - napr. z Papui :-)))

ARCHITEKT
Komentár osoby marketa anna medas o Máj 12, 2011 na 13:08
ludkovia....rieste seba:)

DIZAJNÉR
Komentár osoby Ing.Hruskó Krisztián,PhD. o Máj 12, 2011 na 12:25

...asi som sa pichol do osieho hniezda nechtiac...no neviem aká diskusia z toho vznikne - chudák "môj" strom netušil čo vyvolá keď ho zamurovali... :)


ARCHITEKT
Komentár osoby marketa anna medas o Máj 12, 2011 na 11:53
cierna stavba? toto? a to kto povedal?feri?:D

DIZAJNÉR
Komentár osoby Ing.Hruskó Krisztián,PhD. o Máj 12, 2011 na 9:52

Kristína, ja ako totálny outsider (hlavne do Košických stavieb, a Košických archit.vzťahov) - len taký bežný "googlebrowser" - dedukujem správne stavbu?


ARCHITEKT
Komentár osoby Kristína Kristiánová, ing.arch. o Máj 11, 2011 na 16:52
... tŕňom v oku sú čierne stavby nerešpektujuce územný plán mesta a nie to, že ponechajú stromy v architektúre ... predpokladám, že hovoríme o jednej a veľmi konkrétnej stavbe

ARCHITEKT
Komentár osoby marketa anna medas o Máj 11, 2011 na 16:19
VIDIM ZE MATE RADI SVOKRY:d ENEM AJ TI CO PONECHAJU STROMY V ARCHITKETURE SU ESTE VIACEJ LUDOM AKO TRNE V OKU, PRETOZE PRECO PRAVE ONI? ACH JAJ LUDKOVIA KEBY STE SI xxxxx DO HUBY... SMUTNE. JA LEN SOM S AKCELA VYKECAT:)

DIZAJNÉR
Komentár osoby Ing.Hruskó Krisztián,PhD. o Máj 10, 2011 na 23:52

...pírodu ani ľudskú sprostosť nezastavíš.:) ...ani múrom.Ten stromček je na obe skvelá ukážka...

Pán Karaba - svokry sa nezamurujú ale zakopú - s tvárou dole - (lebo ak by predsa hrabali) tak nech to robia smerom dole... ;)

© 2021  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby