Ani sa to nemusí zdať, no už čochvíľa sa môžeme tešiť na krajšie a teplejšie počasie, prajné pobytu vonku. Pre tých, ktorí bývajú v rodinných domoch a majú možnosť zariadiť si svoju terasu, sú toto práve tie najkrajšie chvíle roka. Preto už teraz stojí za zmienku uvažovať o tom, ako si zariadiť svoju terasu, a ako si ju prípadne ešte vylepšiť či skrášliť.

Myslite na vhodný prístrešok

Áno, hrejivé lúče slnka sú fajn a sú príjemné, avšak nie počas celého dňa a najmä, nie v rámci tropických horúčav. Preto je dobré myslieť na to, ako si na terasu zaobstarať vhodný prístrešok, aby ste sa mohli príjemne schladiť aj v tieni. A keďže sa chcete na terase cítiť príjemne, je fajn myslieť ako na funkčnú stránku, čiže na samotné tienenie, tak aj na estetický aspekt. Ideálny prienik v tomto prípade poskytujú markízy na terasu, predstavujúce všeobecne obľúbené riešenie. 

Markíza zatieni i poteší oko

Výhodou je, že markíza na terasu poskytuje symbiózu funkčnej a estetickej stránky. Súčasné markízy ponúkajú aj ďalšie funkcie ako možnosť vysunutia do štyroch metrov na zatienenie väčšej plochy, možnosť osvetlenia či možnosť elektrického ovládania. Viaceré modely obsahujú aj určité luxusné prvky, vhodné pre náročnejších zákazníkov. V skratke – ak chcete mať na terase naozaj štýlové tienenie, tak si môžete zvoliť toto riešenie v podobe markízy. 

Zvnútra i zvonka?

Okrem tienenia sú tu samozrejme aj ďalšie veci, nevyhnutné pre vhodné zariadenie terasy. Teda napríklad podlaha, záhradný nábytok, osvetlenie, ochrana proti hmyzu či gril pre gastronomických nadšencov. Zaujímavé je, že pri zariadení terasy môžete myslieť aj na interiér. A to tak, že na stenu domu nainštalujete exteriérové žalúzie, ktoré môžu mať dvojaký efekt. Jednak odtienia interiér, ale zároveň vám na terase poskytnú súkromie, ak si ho z akéhokoľvek dôvodu želáte a nechcete, aby vás bolo vidno zvnútra.

Zdroj obrázku: Delphotostock / stock.adobe.com

Zobrazenia: 17

© 2024  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby