Drevené lamely, či už na stenu alebo ako predel miestnosti, sú momentálne veľmi obľúbeným materiálom pre výrobu interiérových stien a dekorov. Svojou univerzálnosťou a výraznosťou vytvárajú moderný, prírodný a kultivovaný vzhľad, čím sa stávajú ideálnym doplnkom na stenách. Aj keď sa zdajú byť veľmi trendy, treba zdôrazniť, že tento dekor má už dlhú históriu.

Lamelové steny majú svoju históriu

Prvý zaznamenaný výskyt drevených lamel na stenu pochádza z antického Grécka a Ríma, kde sa používali ako stavebný materiál pre vnútorné a vonkajšie steny budov. V tej dobe boli lamely vyrobené z rôznych druhov dreva a zdobené rôznymi ornamentmi.

Na Slovensku sa dizajnové drevené lamelové steny začali objavovať už na začiatku povojnovej moderny. V tom čase sa pri ich výrobe používal drevený masív a lepená preglejka. Dnes vďaka pokročilej technológii rezania, hranovania a novým vlastnostiam materiálov, môžeme tieto lamely alternatívne vyrábať aj z obľúbeného drevodekoru.

Výroba lamelových stien z drevodekoru

Proces výroby je komplikovaný, časovo a technologicky náročný. Pri odbornej výrobe jednotlivé lamely mechanicky upevňujeme na zvolenú podkladovú dosku. Iba tak dosiahneme vysokú stabilitu zostavy. Upevnené doštičky sú pevné a nehrozí uvoľnenie a v neposlednom rade nám to dáva možnosť popasovať sa aj s nerovným podkladom steny.

Lamely ako deliaci prvok

Drevené deliace steny sú neoddeliteľnou súčasťou modernej architektúry a interiérového dizajnu, ktoré sú určené na čiastočné alebo úplné oddelenie priestoru na rôzne zóny. Deliace steny sa využívajú v kanceláriách, domácnostiach aj verejných budovách na rôzne funkčné a estetické účely. Predelové steny sú jedným z najvýraznejších elementov moderného interiéru.

Vizuálny stredobod priestoru


Moderné verzie deliacich stien na predelenie izby sú typicky navrhnuté s dôrazom na estetiku a funkčnosť. Ponúkajú vizuálne rozdelenie miestnosti, súkromie a elegantný, moderný vzhľad. Keďže dokážu kompletné posunúť alebo zničiť vizuál celého priestoru, treba si pri návrhu dávať pozor. Nebojte sa svoj názor prispôsobiť návrhom odborníkov a dizajnérov. Predelové steny sú jedným z najvýraznejších elementov moderného interiéru, dajte si na nich záležať.

"Realizácia Kuchyne Valent"

Zobrazenia: 46

© 2023  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby