Keď k vám príde potencionálny uchádzač o zamestnanie alebo klient, prvé, čo uvidí, je interiér vstupnej haly či recepcie. Čoraz viac spoločností si to uvedomuje a snaží sa, aby ich interiér dokázal pozitívne osloviť a aby bolo prostredie pre ich zamestnancov bezpečné a pohodlné. Na Slovensku sa čoraz častejšie využíva tzv. facility management, vďaka ktorému firmám odpadá starosť o chod kancelárií či dokonca celej budovy, v ktorej sídlia.

Obrázok: Oslovte návštevníkov čistými a príjemnými priestormi vašej firmy.

Čo je vlastne facility management?

Facility management využívajú nielen veľké firmy, ktoré sídla v celej budove, ale aj tie menšie, ktoré sídlia napríklad v administratívnych budovách.

Facility management sa stará o všetko, čo zahŕňa prevádzka budovy a zodpovedá tak za perfektné zázemie. Nie je to len správa nehnuteľnosti, ale aj optimalizácia nákladov, ktorá je rovnako nevyhnutná. Stará sa o techniku, ktorá je potrebná pre údržbu budovy, o povinné revízie, zaisťuje pravidelné upratovanie, dopĺňanie hygienických, kancelárskych či iných produktov, o bezpečnosť nielen v budove, ale aj v jej okolí, administratívu spojenú s budovou a pravidelne školí pracovníkov v BOZP.

Firma tak komunikuje len s jedným človekom, ktorý zaisťuje celý facility management, a odpadne jej starosť o čokoľvek, čo sa týka bezproblémového chodu v priestoroch spoločnosti. Šetrí to nielen peniaze, ale aj čas, ktorý môže spoločnosť naplno venovať svojej pracovnej činnosti.

Bežne sa s facility managementom stretávame napríklad v biznis centrách, kde sídli viacero firiem. Pomaly sa však dostáva aj do športových či kultúrnych areálov, verejnej správy alebo dokonca do domácností. 

Stavte na prvý dojem

Aby sa facility management mal o čo starať, je potrebné zariadiť kancelárie či výrobné haly tak, aby boli dostatočne reprezentatívne. Snažte sa, aby vaša spoločnosť privítala potenciálnych zamestnancov alebo klientov v príjemnom a čistom prostredí. Nie je nič horšie, ako pokazený prvý dojem, kde ešte nemáte šancu sami ovplyvniť názor návštevníka, pretože to urobí prostredie, do ktorého vojde.

Určite sa zamerajte na to, aby hneď pri vstupe, napríklad na recepcii, bolo jasné, že sa jedná o vašu spoločnosť. Miestnosť môže byť vo firemných farbách, na stenu za pultom recepcie môžete umiestniť slogan, logo alebo nejaké motto, ktoré vystihuje to, čomu sa venujete. Logo firmy môžete umiestniť aj na zem, napríklad na vstupnú rohož či koberec.

Okrem pekného dizajnu myslite aj na čistotu. V budovách, kde je fluktuácia väčšieho množstva ľudí, je náročné udržiavať poriadok. Ak nechcete vašu vstupnú halu, recepciu či chodbu neustále čistiť od kamienkov, blata či iných nečistôt, ktoré návšteva a zamestnanci do interiéru prinášajú na podrážkach topánok, vyriešte to jednoducho - kvalitnou vstupnou rohožou

Benefity vstupných rohoží 

Aby ste mali v budove čisto počas celého dňa, vytvorte si čistiace zóny. Stačí, keď umiestnite niekoľko rôznych čistiacich rohoží smerom do kancelárií a topánky návštevníkov a zamestnancov tak zbavíte nečistôt. Rohože je potrebné prispôsobiť prostrediu, v ktorom sa nachádzajú. Iné nároky sú kladené na rohož vo fabrike a iné v kancelárskych priestoroch.

Hneď pred vstupnými dverami by mali byť rohože, ktoré absorbujú najväčšiu špinu, za nimi by mala byť rohož, ktorá čistí obuv od jemnejších nečistôt a následne rohož, ktorá očistí pri chôdzi obuv úplne. Na túto zároveň môžete umiestniť názov alebo logo spoločnosti.

Obrázok: Na propagáciu spoločnosti môžete využiť vstupnú rohož. Zdroj: Lindstromgroup.com

Nekupujte rohože, ušetrite a požičajte si ich, a to aj s kompletným servisom

Pri výbere správnych čistiacich rohoží je potrebné myslieť na viacero faktorov - vzhľad, účelnosť, bezpečnosť, kvalita materiálov a náročnosť údržby. Pokiaľ sa chcete zbaviť zodpovednosti za výber správnej rohože a jej prípadnú výmenu, existujú firmy, ktoré to vyriešia za vás. Je to podobné ako v prípade starostlivosti o chod budovy. Jednoducho sa o vaše rohože bude starať niekto iný. Ušetríte financie za údržbu a v prípade poškodenia aj za kúpu novej rohože.

Spoločnosť Lindström ponúka službu prenájmu priemyselných rohoží do akýchkoľvek priestorov od fabrík cez kancelárie až po obchodné centrá. Je to cenovo dostupné riešenie, pri ktorom sa nemusíte o nič starať. Lindström zabezpečí prenájom, celkový servis a výmenu rohoží a vy budete mať v budove vždy čisto, a to bez námahy.

Lindström ponúka prenájom a servis gumových, bezpečnostných, protiúnavových rohoží a rohoží do kancelárií, ktorých dizajn, farbu a iné detaily vyrobia na mieru tak, aby zapadali do vášho firemného imidžu.

Zobrazenia: 51

© 2023  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby