Ak pracujete častejšie z domu alebo začínate podnikať, potrebujete mať doma kútik, v ktorom je k dispozícii všetko potrebné. Mnohí si ale vlastnú pracovňu dovoliť nemôžu, preto hľadajú iné alternatívne riešenia. Jedným z tých optimálnych a cenovo dostupných môže byť napríklad priestor vašej obľúbenej obývačky, v ktorom sa logicky nezaobídete bez sedačky, no najmä pracovného stola.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako vkusne začleníte do zariadenia vašej obývačky pracovňu tak, aby to neovplyvnilo vaše pohodlie a celý priestor pôsobil zároveň luxusne.

Začnite od zariadenia obývačky

Aby sa do jednej miestnosti všetko pomestilo, začať budete musieť vhodným rozdelením priestoru. Najľahšie to budete mať, ak sa práve sťahujete či rekonštruujete a hľadáte celkom nový nábytok. V taktom prípade si vyčleňte na pracovňu časť izby tak, aby sa vám do nej zmestil pracovný stôl, stolička a mali ste tiež miesto na odkladanie vecí. 

Pracovný stôl a ostatný nábytok si musia rozumieť

V pracovnom kútiku sa neobídete bez dvoch základných kúskov. Sú nimi spomínaný pracovný stôl a pohodlná kancelárska stolička alebo kreslo. Ich vzhľad prispôsobte nábytku, ktorý ste si vybrali do obývačky tak, aby spolu navzájom ladili a tvorili jeden dizajnový celok. 

Pokiaľ preferujete vintage nábytok, vnáša do interiéru krásu spojenia s prírodou, zdôrazňuje voľné tvary, pričom nezabúda na praktickosť. Najviac využívanými materiálmi sú surové drevo aj so zvyškami kôry a kameň, ktoré vnášajú do vnútra domácnosti prírodu. 

Prirodzenú eleganciu dotvárajú jednoduché farebné kombinácie, v ktorých okrem hnedej, krémovej a béžovej nechýbajú ani odtiene červenej, žltej, zelenej a modrej. Farby sa pritom nachádzajú hlavne v doplnkoch, pričom aj steny v tomto štýle zostávajú biele. 

Nezabudnite na odkladací priestor

Nevyhnutnou súčasťou sú police alebo skrinka na dokumenty. Ak zvolíte otvorené police, môžete ich použiť na optické oddelenie pracovne od obývačky. Na úplné oddelenie vám môže poslúžiť, napríklad, paravan. Myslite tiež na dostatok svetla na prácu. Získate ho vhodnou orientáciou stola a doplnkovým svietidlom. Veľkou pomocou pri plánovaní vám môže byť nástenka alebo nástenný kalendár. Stačí si len správne vybrať a všetko vhodne skombinovať, aby vás harmónia v práci z domu podporovala k lepšiemu výkonu. 

Zdroj obrázka: Ground Picture/Shutterstock.com

Zobrazenia: 29

© 2023  

Vytvorilo stavebnictvo.sk | partner : stavebnikomunita.cz |

  Používa

Symboly  |  Nahlásiť problém  |  Podmienky služby